Întrebare recomandată | Adelina9824 a întrebat:

Poate afla mama ca nu mai sunt virgina, am chist ovarian si vrea sa ma duca la ginecolg.Va rog frumos ajutati ma

78 răspunsuri:
| barajul a răspuns:

Vai, vai.laughing ii spui ca are o prietena un doctor bun in alta localitate si ca mergi doar tu cu prietena aia a ta.

| rabbit2015 a răspuns:

Daca te duci la un control de te pune cu picioarele in sus si se uita,, jos,, o sa vada ginecologul ca numai esti. Daca te controleaza cu un aparat ca acela pentru femeile gravide, nu vede. Dar mai mult ca sigur o sa te intrebe daca ti-ai inceput viata sexuala, cum este ciclul etc. Poate sa te intrebe in particular fara sa auda mama ta.

| valentina8731 a răspuns:

Daca este sa se intample sa afle nu te feri recunoaste, ca nu este un capat de lume sa stii si sa stai calma da cat de mult poti da. poate faci cumva sa stea afara mama ta si il rogi frumos pe doctor sa nu auda ea asta daca tie prea frica sau incearca orice iti vine prin minte in momentul acela.

| allexandra0308 a răspuns:

Ginecologul o sa stie ca numai esti, acum depinde si daca il intreaba mama ta. spune-i mamei tale sa stea afara ( sub pretextul ca iti e rusine) si da-i o mita ginecologului sa minta ca inca esti virgina, pup :* funda?

| William79 a răspuns:

Pai daca tu spui ca esti virgina, mama ta o sa intre cu tine..nu are voie sa stea afara.trebuie sa semneze ca nu ti-ai inceput viata sexuală.dar nu se observa stai linistita. si chiar daca observa (ceea ce nu cred), doctora nu o sa spună lucrul asta, isi da seama

| realTmod a răspuns:

Concret! Daca o sa afle eu o sa fiu cel mai fericit.

| Biliber a răspuns:

Treaba nu e buna cu tine

| SmecherDeOradea a răspuns:

Ma nici eu nu mai sunt si am 10 ani, nu-ti fa griji happy

| xMcGabyx a răspuns:

BaftA! happy

| DeliaAlisse a răspuns:

Dacă v-a afla că nu mai eşti virgină asta e, nu e sfârşit de lume, doar dacă nu ai vreo 12 anişorii.
E mama ta, trebuie să afle ''chestiile'', astea.
Apropo câţi ani ai?
Când ţi-ai început viaţa sexuală?
Dă-ne mai multe detalii.
Dacă v-a afla mama ta despre asta, linişteşte-o şi spune-i, că ai folosit protecţie şi d-astea.
Dacă nu ai folosit protecţie, bravo, se poate să rămâi gravidă. :/

| Lawliet14 a răspuns (pentru DeliaAlisse):

Nu are 12, are 16, cam cati tine.

| DeliaAlisse a răspuns (pentru Lawliet14):

Tot nu ar trebui să îţi înceapă viaţa sexuală de la şaişpe ani, mai ziceam de la 17-18 în sus...dar văd că în zilele noastre dacă mai eşti virgin/ă pe la 15-16 ani, eşti poreclit/ă ''distrus/ă''. Orcum a făcut rău că şi-a început viaţa sexuală de la ani ăştia...dar na.
Apropo Iovendal890, am 15, pe aproape.winking

| SmecherDeOradea a răspuns (pentru DeliaAlisse):

Putem sa facem se x XOXO happy

| DeliaAlisse a răspuns (pentru SmecherDeOradea):

Poţi să îţi faci l*ba.winking

| torettoFL a răspuns:

Plateste Ginecologului in natura si poate baga niste strambe lu' maicata. Sincer, daca pui o astfel de intrebare pe acest site se vede ca ai un IQ sub cel mediu.

| Adella19 a răspuns:

In primul rand, ai 18 ani? Daca nu clar o sa fie mama ta cu tine. La inceput o sa te intrebe daca ti-ai inceput viata sexuala pentru ca daca ai inceput-o o sa te controleze pe masa aceea de gravide, stii? unde trebuie sa stai cu picioarele pe chestiile alea de fier.Cu ecograful se controleaza doar virginele.Acum, eu te sfatuiesc sa nu minti doctorul pentru ca odata si odata o sa isi dea seama si vei pica nasol, si pentru ca este posibil sa iti dea un tratament nefolositor..si atunci...degeaba. Bafta!

| trixiiie a răspuns (pentru Adella19):

Ce legătură are tratamentul unui chist ovarian cu virginitatea?

| Raluca807 a răspuns:

Da, acolo se afla daca esti sau nu, cat iti face controlul. trebuie sa iei tratament cu anticonceptionale ca sa scapi de chist.

| VanSperling a răspuns:

Fi curajoasa, si arata-i gaozul lui maica-ta.

| Otto2014 a răspuns (pentru VanSperling):

Moor rolling on the floor))))))))) frate esti nebun rolling on the floor)))))))) mor de ras

| VanSperling a răspuns:

Cred ca.

| laura944 a răspuns:

Pai nu prea stiu zii lui mama ta adevarul pana sa te duca si dupa aia nu o sa fie suparata pe tine ca i-ai zis adevarul.si zii ca iti pare rau ca o iubesti. adevarul este cel mai bun in cazul acesta, daca nu-i zici acuma o sa te prinda la ginecolog. funda?

| dirteeecash a răspuns:

laughing Si noi cu ce sa te ajutam? Sa o convingem pe mama ta ca mai esti virgina si ca ginecologul este cam prost?

| adavertan a răspuns:

Adelina, daca ai peste 14 ani, esti fetita mare! Desi relatiile sexuale ar fi trebuit sa le amani pana devii majora incearca sa-i spui totusi mamei tale despre relatia pe care ai avut-o! A gresi este omeneste, spune un vechi proverb latin. Incearca sa-i arati jumatatea plina a paharului...In situatia data, daca ai chist ovarian, interventia se face prin vagin si o dezvirginare ginecologica, cu bisturiu, facuta de un medic, ar fi fost iminenta. Asa ca esti acum mai pregatita pentru o interventie chirurgicala. Eventual, incearca sa vorbesti si cu d-na doctor unde vei merge cu mama, cu siguranta a avut si ea varsta ta si poate va intelege. Sfatul meu este sa te descarci mamei si va fi mult mai simplu apoi... Si ea a avut varsta ta!

| andriesolivia a răspuns:

Spune-i adevarul si cu siguranta te va ierta... orice om iarta daca iubeste

| Phono a răspuns:

Nu prea cunosc. Dar cred ca da, deorece daca maicata ii spune doctorului daca mai esti sau nu, desigur doctoru spune adevaru.

| ViataCuSentimente a răspuns:

Mwie Ponta! Daca te prinde mama ta ai belit ***

| ViataCuSentimente a răspuns:

Sper ca daca te fwt eu nu te prinde mama ta

| Darius32332 a răspuns:

Doamne ce copila!

| Emma04 a răspuns:

Daca cai peste 15 ani fa-ti curaj si spune-i... daca ai 12 ani atunci nu am cu sa te ajut