| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema urgenta. Iubita mea are 16 ani si nu mai este virgina. Cat de curand mama ei vrea sa o duca la un ginecolog sa vada daca este virgina. Cum pot rezolva cu ginecologul sa o scrie virgina? Cum se poate rezolva aceasta problema? Mama ei o sa intre cu ea in cabinet? Vreau sa va spun ca daca afla parintii ei, o da afara din casa, o omoara cu bataia. Sunt niste parinti cu gandirea lor de pe timpuri. Sora ei care are acum 24 de ani s-a dezvirginat la 21 de ani si tatal ei cand a aflat (a2-a zi) voia sa o bata, si 2-3 luni o striga doar "corvo". Va rog sa ma ajutati, este o problema foarte grava. VA ROG DIN SUFLET.

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Daca prietena ta are peste 14 ani, ea are dreptul la confidentialitate din partea doctorului. Cand intra in cabinet, la consult poate vorbi cu doctorul, ii poate explica situatia ei familiara iar acesta este obligat prin lege sa nu spuna nimanui concluziile consultului, nici macar parintilor daca pritena ta nu vrea acest lucru.

| anonim0095 a răspuns (pentru PsihinG):

Sigur este adevarata chestia asta? Nu o sa intre mama ei cu ea in cabinet? Daca este nevoie, o sa ii dau si niste bani la ea sa aiba de orice eventualitate. In Romania spaga este pe primul loc. Fac orice doar sa nu se intample nimic cu iubita mea. Tin la ea mai mult ca la viata mea. Avem 2 ani de cand suntem impreuna.

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca e minora nu ai ce sa faci. Chiar daca exista ceea ce se numeste confidentialitate medic - pacient daca parintii doresc un act oficial cu parafa si semnatura medicului nu va face fals in acte pentr a acoperi o fata de 16 ani care nu mai e virgina.

| anonim0095 a răspuns:

Va multumesc tuturor. In special PsihologulG iti multumesc. Sper sa fie adevarat.

| PsihinG a răspuns (pentru anonim0095):

Iti spun acest lucru din propria-mi experienta. Cand sotia mea a fost cu fata noastra la ginecolog prima data, ea avea 15 ani. In cabinet nu a intrat decat fata iar noua nu ni s-au comunicat decat problemele medicale, fara alte detalii. Sotia a intrebat doctorita daca fata mai este virgina si i s-a raspuns ca daca vrem un raspuns sa vorbim cu fata, pentru ca ea nu ne poate dezvalui acest fapt pentru ca pacienta ei are peste 14 ani.

| anonim0095 a răspuns (pentru PsihinG):

Multumesc mult. Si sa aveti parte de tot ce va doriti dvs. Mi-ati fost foarte mult de ajutor. Multumesc.

| anonim0095 a răspuns (pentru PsihinG):

De exemplu daca mama ei insista sa asiste la controlul ginecologic, ginecologul are voie sa accepte asa ceva?

| PsihinG a răspuns (pentru anonim0095):

Nu are voie sa intre nici macar in cabinet. Este lege pentru confidentialitate.

| XXXL a răspuns (pentru PsihinG):

baga-le in cap psihologu miezului care esti, unii ca tine le da apa la moara astora sa rupa sexu-n ei, eu zic sa-ti stergi toate raspunsurile de acest gen

| anonim0095 a răspuns (pentru XXXL):

Daca ai venit cu din astea de genu te rog paraseste-ne.

| XXXL a răspuns (pentru anonim0095):

Sti ce se intampla cu persoanele care intretin relatii sexuale cu minori? ia ca te dau eu pe mana politiei, crezi ca nu am cum? admin-ul site-ului este obligat prin lege sa dea unele amanunte despre tine, asta asa, in loc de la revedere

| anonim0095 a răspuns (pentru XXXL):

Iti chiar multumesc. Dar din pacate politia nu are ce imi face. Eu cu iubita mea suntem de aceeasi varsta si am fost amandoi de acord in privinta sexului. Asa ca sanatate. BYE BYE.

| XXXL a răspuns (pentru anonim0095):

Atunci sa vedem ce zice tatal ei

| anonim0095 a răspuns:

Si pentru tine ca celui dinaintea ta.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim0095):

Nu eu sunt obsedatul care i-o trage unei copile de numai 16 ani..asa ca gura mica!

| anonim0095 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, bune sau rele. Sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| Foreveraloone a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci.Doctorul va da diagnosticul de fata cu parintii ei si e greu sa-l mituiesti sa spuna altceva. Dupa ce afla parintii ei ai putea sa o primesti sa stea la tine pana cand se calmeaza lucrurile.Ar putea sa-si ceara scuze spunand ca totul s-a intamplat foarte repede si nu si-a dat seama ce face. Poate sa se dea si bolnava si sa amane consultatia de la ginecolog...Alte solutii nu vad.Tu oricum ii vei fi alaturi indiferent care va fi reactia parintilor ei.O vei ajuta la greu, iar impreuna veti trece si peste momentul acesta mai dificil.

| Ida_Luca_1977 a răspuns:

Pai, din punctul meu de vedere, voi scrie chiar acum un roman, glumema doar, spune-le ca tu vrei sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta si gata, sorry, daca n-am castigat, dar fa sexXXx!

| anonim0095 a răspuns (pentru Ida_Luca_1977):

Multumesc pentru raspuns. Ciao:*.

| Madiishor a răspuns:

Dacă afli la ce ginecolog se duce ai putea discuta cu el şi să îi spui cum stă situaţia dacă nu merge cu binişoru îl plăteşti şi o să scrie pe foaie '' VIRGINĂ ''. Baftă! happy