Întrebare recomandată | Adelina9824 a întrebat:

Poate afla mama ca nu mai sunt virgina, am chist ovarian si vrea sa ma duca la ginecolg.Va rog frumos ajutati ma

78 răspunsuri:
| barajul a răspuns:

Vai, vai.laughing ii spui ca are o prietena un doctor bun in alta localitate si ca mergi doar tu cu prietena aia a ta.

| laura944 a răspuns:

Pai nu prea stiu zii lui mama ta adevarul pana sa te duca si dupa aia nu o sa fie suparata pe tine ca i-ai zis adevarul.si zii ca iti pare rau ca o iubesti. adevarul este cel mai bun in cazul acesta, daca nu-i zici acuma o sa te prinda la ginecolog. funda?

| TanteMarianne a răspuns:

Saraca de tine!

| Adry15252 a răspuns:

Mai bine afla de la tine decat de la altii. Ai facut-o asta e, iti asumi raspunderea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui tu decat sa afle de la alti ca atunci o sa se supere mai rau

| Raskolnikow a răspuns (pentru Lola05):

Asa este sunt suta in suta de acord cu opinia ta happy

| Darius32332 a răspuns:

Doamne ce copila!

| Shockboy23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt baiat, am 14 si i-am spus lu' tata pe fata ca am făcut sex, m-a intrebat daca am folosit protecţie si gata... Şi de obicei e mai exigent. Deci nu cred ca e asa mare tragedie ca ai facut sex...

| valentina8731 a răspuns:

Daca este sa se intample sa afle nu te feri recunoaste, ca nu este un capat de lume sa stii si sa stai calma da cat de mult poti da. poate faci cumva sa stea afara mama ta si il rogi frumos pe doctor sa nu auda ea asta daca tie prea frica sau incearca orice iti vine prin minte in momentul acela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Shockboy23):

Ma putulica? asa-i spui tu la masturbare? sex? pai e tot un fel de sex, dar cu tine insuti.Mai trebuie sa inveti sa faci si dragoste.ai urs? am auzit ca ai urme de laba prin baie?

| Ciprian96CPY a răspuns:

Ai dat de belea. Daca ti-a trebuit sex. Acum suporti consecintele.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu ma pricep la chisturi ovariene, dar stiu ca o fata nu mai e considerata virgina FIZIC atunci cand... himenul este rupt. Dar ati din voi stiti ca acest himen se poate rupe si din alte cauze, decat la un contact sexual?! Cate gimnaste mai au himenul intreg? Problema se poate punesi din acest mod. O saritura peste un sant, peste un gard, poate duce duce la rupera himenului (era sa zic la dezvirginare, dar nu-i acelasi lucru).

| ItzBogdanMDFK a răspuns:

Daca te duce la ginecolog da

| Biliber a răspuns:

Treaba nu e buna cu tine

| BlackBi a răspuns:

De obicei mamele de asta se tem, cand fetita ei draga nu mai este virgina.
Si ea isi pune intraberi, de ce? cu cine? oare sau protejat?

Trebuie sa o intelegi. la problema asta nu te putem ajuta.
Acuma depinde si cati ani ai, dar daca ai zis ca ea te duce inseamna ca esti minora.

Dar daca mama ta vrea sa te duca la ginecolog, a vazut ca ceva nu e in ordine. De obicei fetele se dezvolta, li se schimba corpul. Bine la unele tele le crasc sanii, sau li se las sanii, le apar cearcane, li se lasa fundul. poate mama ta a observat la corp si vrea sa se asigure. Acuma nu ai ce face. Imi pare rau. dar poate nu te va duce.

| andriesolivia a răspuns:

Spune-i adevarul si cu siguranta te va ierta... orice om iarta daca iubeste

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Doamne E Mama Ta Trebuie Sa Inteleaga.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cel m ai bine spune i mamei tale inainte de a merge la ginecolog, ca nu mai esti virgină, ai acest curaj ca nu te omoară, cum crezi ca se va simtii mama ta cind îi va spune ginecologul ca nu mai esti virgina, se va simtii trădata si mintită de tine, tu trebuie sa ai multă incredere in mama ta, m ai multă decit in străini, asa ca spune i azi.