| anonim2_2430 a întrebat:

Poate influenta infectia urinara, testul de sarcina?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu o influenteaza, Sunt doar doua conditii pentru ca testul de sarcina sa fie bun: urina sa nu fie diluata (cu apa, sange) si intervalul de la ultimul contact sexual la test sa fie suficient de mare (minim 21 de zile daca se foloseste urina de dimineata si minim 24 de zile daca se foloseste urina de peste zi).

1 răspuns:
| DeEAஐ a răspuns:

Nu! testul de sarcina masoara valoarea hcg-ului(hormon gonadotropin corionic)care este produs doar de placenta! deci...pentru a te informa mai mult intra pe google!happy