| katy1997 a întrebat:

Poate sa fie posibil sa nu ramas insarcinata dupa prima relatie? am patru zile, si acum imi ese citeva cosuri se pare ca vine ciclul nu vreau sa fiu insarcinata si am nevoie de sfaturile persoanelor cu experienta.

5 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Pai daca contactul a fost neprotejat normal si logic ar fi sa existe acest risc chiar daca nu a ejaculat in tine.
Tinand cont de faptul ca ai spus ca acum patru zile s-a intamplat iar ciclul tau da semne sa apara inseamna ca nu erai in perioada fertila ceea ce scade probabilitatea unei sarcini.
Daca a fost protejat nu ai de ce sa te temi.
Daca vrei poti sa faci un test de sarcina, se face de la 3 saptamani de la contac sau la o saptamana de la intarzierea ciclului(speram sa nu fie cazul)
Bafta:*

| Comeandtellmesomething a răspuns:

V-ati protejat?

| crucialmelody a răspuns:

De ce nu scrieti mai oamenilor corect, in limba romana!? Chiar nu va inteleg. Fiti inteligibili. Deci, e posibil sa fi ramas insarcinata dupa primul act sexual, daca iti vine ciclul nu esti insarcinata, nu e destul de logic? Cosurile vor trece.

| Adelina_7468 a răspuns:

Fa un test de sarcina, e cel mai simplu

| patrisalvatore a răspuns:

Dap..."colacola", laughing,are dreptate...dar din cate stiu eu, si stiu multe pentru ca sunt la medicina in USA, se numeste menstruatie.si acea/l "colacola"are foarte mare dreptate.