| Deea_5433 a întrebat:

Poate suna cam prosteste, dar na. Am cunoscut un baiat pe hi5, acum 2ani jumate, am facut schimb de id'uri, nr de telefon, in fine, de toate.Anul asta ne'am intalnit, am iesit de cateva ori, pana cand m'a intrebat daca vreau sa ma combin cu el.Bineinteles ca am acceptat. Dupa aproximativ o saptamana a inceput sa fie mai rece.Am inceput sa nu ne mai vedem, iar in cele din urma, vorbim destul de rar pe mess. Eu insa nu mai suport.Acum are alta prietena, si sufar.Pentru ca inca tin la el, si il vreau inapoi.Totusi il cunosc de aproape 3 ani. Ce sa fac sa nu ma mai gandesc atat la el?

11 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Nu mi se pare ciudat ca tot cam la fel l-am cunoscut si eu pe fostul meu prieten. sad
Of, nu stiu ce sa faci ca nu stiu daca are rost sa iti spun ca ar trebui sa il uiti. Asta stii si tu insa stiu ca ti-e greu sa faci asta daca l-ai iubit si daca inca il iubesti. Ar trebui totusi sa incerci sa iesi si tu cu fetele, sa petreci cat mai mult timp in gasca, sa razi, sa te simti bine si poate sa ai cat mai mult timp in care sa te gandesti la el. Adica sa ai intotdeauna o ocupatie. Gandeste-te ca asa a fost sa fie si ca nu ai ce face. Viata merge inainte! Si tu trebuie sa treci peste toate si sa nu te mai gandesti la el! Succes! Ai grija de tine!

| Cryssy a răspuns:

Un sfat! Crede-ma ca nu are rost sa stergi nr lui de telefon sau poze sau sa ii dai ignore pe mess sau chestii de genu. Iti faci si mai mulot rau pentru a iti doresti si mai mult sa nu fi rupt orice legatura cu el. Nu trebuie sa il scoti din viata ta asa brusc, ci treptat!

| paramore a răspuns:

Ti se pare tie ca il cun de 3ani...il cunosti din momentul in care l-ai vazut de persoana, e evident ca te-ai indragostit de el doar din vorbe...

| cristina a răspuns:

Inceraca sa stergi toate amintirile cu el nr de tel poze tot tot
incarca-ti programul iesi cu prietenii distreaza-te si te asigur ca vei mai uita. incearca sa eviti sa stai singurica asa iti vei aduce aminte de el. si gandeste-te ca nu e ultimul baiat nu la el se termina viata ta. sunt altii si mai buni si fi sigura ca o sa gasesti o gramada de baieti care vor vrea sa fie cu tine care sa stie sa te aprecieze.deci stai linsitita nu e o problema nu se termina viata la el. impune-ti singura ca vrei sa-l uiti sa nu te mai gandesti la el. succes

| Katherine † Pierce a răspuns:

Mai intai incearca sa iti gasesti niste activitati ...de exemplu acum ca tot e vara mergi la inot sau iesi cu prietenele.Nu te mai gandi la el.Si incearca sa cunosti si persoane noi, si fete si baieti.Si poate iese ceva smug :*

| vlad24tm a răspuns:

Cautati unul mai bun...

| Aviiana a răspuns:

Greu de zis.Nu-ti mai aduce aminte clipele petrecute cu el si incearca sa iti gasesti alt prieten.
Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautati o ocupatie pe net sau cu prietenele eu tot asa sufeream dupa una si acum mai sufar dar cand ma pun la net sau la ps3 ma simt in 9º cer si uit momentan durerea asa si tu fa altceva

| Lu4ifer a răspuns:

Gaseshteti cel putin cateva ocupatii dragi, si ofera si tu niste sanse altor baieti totusi dintre altii il poti gasipe cel ideal

| Deea_5433 explică:

Da lorenutsa... dar problema e ca am acceptat sa ramanem prieteni, si pastram legatura.adica mai vorbim, si nu pot sterge nr de telefon si altele, adica na...

| Dennie_3562 a răspuns:

Şi eu am trecut exact prin asta. happy uită.