| Ambasada a întrebat:

Heyhappy

Poate o sa va plictisiti pentru ca e mult de spus dar cei care citesc va rog dati'mi un sfat :X
Totul a inceput anul trecut[aveam 15]. Ne'am intalnit si cunoscut datorita prietenilor nostri.Si, nu am prea fost "atrasi" la prima vedere dar incepand sa vorbim ...eram mai mult ca "atrasi" laughing. Si totul a continuat. pana cand o data pe mess [Mi'a dat add intr'o zi]. tot vorbind asa mi-a zis daca vreau sa fiu cu el asta se intampla la 2 luni [aprox.] de cand ne'am cunoscut.
Si am acceptat pentru ca nu aveam motive sa zic nu. era mai mult decat perfect. Dar, bineinteles nimic nu e fara sfarsit. Am decis sa ma despart de el [DINTR'O MARE, MARE, MARE PROSTIElaughing]. mai exact, pentru ca prietenii imi tot scoteau ochii ca nu era de mine si chestii de genu si pe mine m'au pus pe ganduri toate chestiile astea deoarece dupa 4 luni si cateva zile dupa ce am fost impreuna a inceput sa i'a niste anturaje destul de urate de la niste "prieteni" noi de ai lui. Si chestia asta chiar m'a pus pe ganduri [dar cu mine se comporta la fel de frumos nu erau probleme] si. i'am spus ca vreau o pauza. A fost de acord intr'un final si dupa cateva zile mi-a spus ca a aflat motivul pentru care am cerut "aceea pauza" si a iesit o cearta destul de urata si ne'am despartit.
Nu am vorbit mult timp. Dupa care intra intr'o zi pe mine pe mess si prima data totul a fost cam fortat. si nu stiu cum dupa am vorbit ca atunci demult...si am tot povestit. Si am tot continuat asa, iar intr'o zi l'am intrebat daca mai tine la mine si mi-a spus ca da. si dupa iarasi nu am mai vorbit pentru ca nu a mai intrat pe mess muuulta vreme. Eu aproape ca l'am uitat si nu mai simteam nimic pentru el. Si dupa, a mai intrat o data si a incercat sa vorbeasca despre "noi" si eu chiar nu eram ...interesata sa zic asa, l'am uitat de tot si vroiam sa ramana asa. El vazand ca nu are rost nu a mai incercat. In ziua aceea tot m-am gandit si am inceput din nou sa ma gandesc la el si am intrat eu pe el pe mess dupa cateva zile cu initiativa de a ne impaca, dar imi dadea de inteles ca era suparat si ca nu are rost.
Ne'am intalnit de cateva ori pe strada si se facea ca nu ma vede si cand nu ma uitam la el se uita el...si acum tot intra el pe mine si pune chestii de alea :X:X:X.si alealalte...si imi tot aminteste de ce a fost si acum nu vreau eu!
De asta va cer sfatul.nu stiu daca intelegeti ironia. dar nu stiu ce sa mai fac si ce e asta pana la urma. e dragoste sau. e mai mult. o provocare sa zic asa? Cand nu e el sunt eu si invers.totusi mi se pare anormal!
Help.

Răspuns Câştigător
| Diana1d a răspuns:

Woowlaughing!
Am si eu o poveste asemanatoare cu a ta!thinking
Dar lasa-ma pe minelaughing.Eu zic ca daca te gandesti la el si inca te tenteaza ca sa zic asa, impaca-te cu el si vedeti cum merge relatia.
Dar vorbeste deschis cu el si faza cu anturajele si etc.
Banuiesc ca daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca inca te gandesti la el si nu pierzi nimic daca incerci sa vezi:*!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

RocRocs!
Sunteti intr-un contratimp teribil!
Povestea voastra nu si-a scris ultima pagina fiindca nici unul din voi nu vrea asta. Fara sa pari disperata sau ceva de genul,propune-i sa va vedeti si discutati, lasa mess-ul, incearca sa discuti face to face si lamuriti situatia.Altfel amandoi veti ramane cu o senzatie de neimplinire si cu vesnica intrebare "ce-ar fi fost daca".O discutie cu cartile pe fata v-ar rezolva problema, fara egoism sau moftulete!

| niki a răspuns:

Nu m-ai plictisit, M-AI AMETIT! dar nu-i nimic, imi revin! cred ca de fapt voua va place sa va jucati unu cu altu! daca il vrei accepta, de nu...nu!

| Ambasada explică:

rolling on the floor esti mortala

| pufulete17 a răspuns:

Deci! rocrocs.frumoasa compunerelaughing estetic frumos! naratiune,descriere(nu vad dialogul,bulina neagralaughing) ok! deci e ceva de genu : contrariile se atrag si nu prea! oricum. treaba sta cam asa:el dupa "dura"despartire vroia sa se impace oarecum cu tine,poate din cauza ca flacara iubirii voastre inca "falfaia" in adancul sufletului cuprins de ranchiuna despartirii dar totusi, era acololaughing dar vazand ca tu nu il bagi in seama,simtindu`se pierdut in haosul respingerii demoralizante a reununtat,si dupa,cand si-a amintit de tine in timp ce era cu alta,te`o contactat din nou(prin moderna tehnica a messului) pentru a vedea daca mai tii la el si chestii(cel mai probabil,eu sunt un fel de demiurg impartial, omniprezent dar nu omnipotent asa ca nu judecalaughing) sa continuam! dupa ce a vazut ca poate vrei si tu ceva. a zis acum ii momentullaughing (adica vroia sa isi ia revansa pentru ca l`ai parasit si apoi i`ai dau cu "flit" cand a vrut sa va impacati)chiar daca el simtea pentru tine ceva ceva, fiinta omeneasca(in general romanu-ul) cauta sa se razbune si pentru o guma de mestecat luata ...asa ca nu cred ca acum mai e vorba de dragoste ci doar de un capriciu al fiintei umane, de a lua mai mult decat poate,(ipotetic vorbind) provocare 50 "fifti"! nu e anormal...el vrea sa "ti`o plateasca" probabil! ATENTIE aceasta e doar parerea unui adolescent de 16 ani! nu lua decizii pripite pe baza afirmatiilor facute de mine! bafta multa:* si sa imi zici cum ai terminat acest roman postbeliclaughing toate cele bunebig grin