| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa iubesti doua persoane

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In egala masura nu. In acest caz exista o iubire aparte. Exista in fiecare caz o iubire de genul : te iubesc pentru cine as vrea sa fii. Intr-un final dupa ce cunosti mai bine ambele persoane vei spune uneia : te iubesc pentru cine esti.

| HBK a răspuns:

Pana ajungi sa cunosti dragostea adevarata mintea te lasa sa crezi ca iubesti...nu crede ce vrei! crede ce simti! Iar ceea ce simti vei gasi in inima ta. Una din acea persoana va beneficia de mai multa dragoste si iubire din partea ta.

| Anecherry a răspuns:

Daca ai o inima si un suflet mare, de ce nu?

| nicol20 a răspuns:

Dragostea nu se imparte la trei

| viatadecacatt a răspuns:

Poti sa iubesti si mai multelaughing

| Myr3ll1994 a răspuns:

Unele persoane poate altele nu

| any_6013 a răspuns:

Eu nu am crezut niciodata asta.in schimb poti zice ceva de genu "pe el il iubesc dar pe el il plac". poti iubi un baiat si sa-ti placa altul.sau un baiat poate iubi o fata dar sa-i placa alta. poate nu in mare masura dar se poate.eu nu cred ca poti iubi doua persoane. dragostea e complicata si cand iubesti o singura persoana. dar cand iubesti doua... daca tu esti in situatia data poate iubesti un baiat... dar iti place altulwinking

| Vero1 a răspuns:

Da...chiar si patrubig grin. Dar nu e chiar iubire, e mai mult atractie fizica, sperlaughing

| Symona a răspuns:

Se poate dar nu in aceeasi cantitate...pe cineva poti iubi mai mult, iar pe altcineva mai putin happy se intampla happy

| alexandrapoiana a răspuns:

Am si eu o cunostiinta care spunea ca e indragostita de doua persoane in acelasi timp. Mie insa mi se pare greu sa poti iubi doua persoane in acelasi timp. Cand iubesti cu adevarat nu poti iubi decat o persoana, asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti, dar nu le vei iubi la fel, depinde la ce te referi, dar, daca am inteles eu bine este vorba despre faptul ca nu te hotarasti pe care din ele sa alegi, fiecare are calitati si nu vrei sa renunti la nimeni, asa este?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iubesc mai mule persoane: mama, tata, fratele, iubita, fostele, APROAPE toate rudele, toti prietenii mei as mai adauga si cainii si pisicile mele dar nu sunt persoana.

concluzia mea : Se poate!batting eyelashes