| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa ramai gravida daca ai luat anticonceptionale

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

DA, daca uiti sa le iei la timp, daca faci tratament cu antibiotice si nu te protejezi suplimentar cu prezervativ in aceasta perioada cand eficienta lor scade...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista un risc minim daca ai respectat toate conditiile (nu exista metoda de contraceptie 100% sigura). Riscul acesta creste daca iei antibiotice, daca vomiti, daca ai diaree, daca uiti sa iei o pastila la timp, daca uiti de tot o pastila, daca le incurci ordinea.

| Simon a răspuns:

Da poti - sunt mai multe motive, uite aici un link http://raspunsuri.rol.ro/......onale.htm. Sfat - citeste prospectul. Bafta.

| jolie_3446 a răspuns:

Da, bineinteles. Cand le intrerupi poti ramane insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Șansele de a rămâne însărcinată atâta timp cât iei contraceptive sunt de 0, 05 - 0, 10%.
De ce? Nicio metodă contraceptivă nu oferă protecție de 100%.
Locul nr. 1 îl ocupă prezervativul. Este ușor de folosit, nu este scump, se găsește peste tot, mai are și un parfum fin delicat. Nu este nevoie de calcule pentru al folosii, teferește de sarcină și de boli cu transmitere sexuală, BTS.
Sfat: foloseștel, este singur cu dublă protecție.
Dragoste tandră.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti ramane daca nu respecti toate regulile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sansele sunt foarte mici...

| 14654646 a răspuns:

DA! Acum snticomceptianalele te unla in bura! Acum anticonceptionalele sunt paracetamoale