| Ana244 a întrebat:

Prietena mea m-a intrebat ca daca face degetica ramane insarcinata ..nu ma pricep la intrebari de genu ramane sau nu?

8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Tu si cu prietena ta ar trebui sa studiati mai mult biologia elementara...

suntserios
| suntserios a răspuns:

A plouat si v a adunat. Nu sa te mai masturbezi nu ar trebui daca nu ai nici cele mai de baza cunostinte despre sex

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca sunteti mult prea micute ca sa intelegeti cum se fac copii.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa stiti/sa cunoasteti faptul ca sarcina NU se poate forma/produce oricand, oricum din orice sau chiar si asa... din NIMIC in urma practicarii masturbarii prin ''degetica''. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care au ajuns in momentul in care este posibil sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja bine informata ca pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa existe si sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand orice fata/femeie care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care masturbarea ori sexul in urma caruia ar putea ajunge sperma in vagin, este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in 1-a sau in toate cele 3-4 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei incat acesta sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator fiindca in acesta NU exista spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent in ce cantitate), deoarece numai asa spermatozoizi existenti in sperma respectiva, vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga pana in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care ovulul exista deja in acel moment.sau sa astepte 3-5 zile sa se produca ovulatia. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Banuiesc ca are acces la internet.

| Uvox a răspuns:

Degețica?
Dacă este ce presupun, în NICIUN caz.
Doar dacă degetul ala are o nară in cap.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Prietena ta are 10 ani?

| Cristiiiiiiiina a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata prin asa ceva. Trebuie spermatozoizi de la barbat pentru a ajunge la ovarele femeii pentru ca embrionul sa se formeze, asta fiind prin sex.