| Debb a întrebat:

Prietena mea si iubitul ei aveau o relatie de un an jumate. Pareau ca se iubesc foarte mult. Acum cateva saptamani ea s-a culcat cu el, iar acum el i-a dat papucii spunandu-i ca ii este sila de ea si ca este grasa, desi nu este grasa (e usor plinuta) dar este inalta si foarte frumoasa. Asta ar fi motivul pentru care a parasit-o. Vi se pare normal? Vreau o parere. Ce as putea sa fac eu ca sa ii mai ridic moralul? Plange de o saptamana.

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca ea iti ascunde ceva, e imposibil sa fie vorba doar de sex si de faptul ca ar fi sau nu grasa.Nu statea cu ea atata timp doar pentru 2 seri de sex.Cu ceva a gresit si ea.

Ori asta, ori ei i s-a parut ca el o iubea.Multe pustoaice incearca sa iubeasca pentru doi si se ard mai tarziu.

Imi pare sincer rau pentru ce i s-a intamplat, dar acum trebuie sa ii fie invatatura de minte: sa cunoasca mai bine persoanele in care isi pune increderea.

9 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Buna, inseamna ca el a vrut-o doar pentru a se culca cu ea. Poate l-a deranjat ca este putin plinuta sau poate ca s-a plictisit sa mai continue relatia si a zis sa puna punct dupa ce isi bate joc de ea si o jigneste. Mi se pare anormal, pentru ca atata timp cat o iubeste, o iubeste si cu defectele dar si cu calitatile ei. Poate la inceput o iubea dar dupa acea noapte i-a pierit cheful de iubire.
Spune-i ca sunt foarte multi baieti pe lume, incearca sa ii distragi atentia, sa o faci sa nu se mai gandesca la el si sa va distrati foarte mult. Cumpara-i ceva care sa o inveseleasca, merti la film, la cumparaturi, shopping. Este normal sa planga pentru ca asa se mai descarca, doar ea inca il mai iubeste.

| dan_2834 a răspuns:

Vai cat de nesimtit poate sa fie acel baiat.E clar ca nu a iubit-o niciodata.A vrut de la ea doar sex.Baieti din astia sunt la tot pasul.Eu nu ii suport, nu suport baietii care vor doar sex.Consoloaz-o,spune-i ca acel baiat nu a meritat-o si nu o merita, iar pe viitor sa fie atenta la ce prieteni isi alege si sa nu mai puna atat de mult suflet pentru cineva care nu merita.Totusi a stat un an cu el si trebuia sa isi dea seama de ce fel de baiat este!

| Debb explică:

Ea are 17 si el 19.

| push2gl a răspuns:

A stat cu ea pana si-a atins scopul, zii sa-l uite

| Betty18 a răspuns:

Nu cred ca statea un an jumate doar ca sa astepte pana intretine relatii intime cu o fata, adica ce rost are cand se gasesc atatea fete darnice... poate tinea la ea, dar nu a mai simtit atractie fata de ea cand a vazut-o dezbracata! eu zic ca i-a fost usor greata cand a vazut-o fara haine! oricum urat din partea lui, deja ma sperii dupa un jumate si a parasit-onail biting
dar cati ani avea?

| Leon a răspuns:

A luat teapa ca multe altele, daca era grasa trebuia sa isi caute unul cam de 'masura' ei, nu sa viseze la feti-frumosi. Se intampla tot mai des ca fetele sa isi piarda virginitatea aproape 'accidental' pentru ca nu sunt realiste cand isi aleg partenerii. Daca pretuia atat de mult virginitatea trebuia sa se gandeasca la faptul ca nu o are decat o data in viata, spune-i oricum sa nu se mai lamenteze atat, s-a intamplat si gata, numai ca acum a facut rost de un mare 'handicap' in alegerea partenerilor. Te pupa Leon!

| simf a răspuns:

Debb, poti sa-i fii prietenei tale alaturi sustinand-o, facand-o sa rada, sa uite, DAR si sa intelega ea de ce s-a rupt relatia, aici tu nu poti face chiar nimic.
altfel, dedica-i cat mai mult timp, scoate-o in oras, laud-o. ii va trece mai usor cu o prietena alaturi.

| newname a răspuns:

Baiatul a obtinut ce si dorit si acum nu-i pasa de ea sa stiba alta data ce baetzi sasi aleaga

| ChristineW a răspuns:

happy Ok, poate sunt eu pesimista. Dar sunt sigura, ca el a stat cu ea 1 an jumatate, cu ea si alte 10. Nu ai cum sa realizezi asa peste noapte, ca persoana "iubita" e grasa, asta se vede de la o posta.