| Marselina a întrebat:

Prietenei mele ii place de un baiat si stiu ca si el a placut-o ea i-a spus ce simte pentru el, erau foarte fericiti dar dupa o luna el nu a mai placut-o decat putin si i-a spus asta acum ea e trista dar cu toate astea nu a renuntat la el si vrea sa faca sa fie totul ca inainte, incearca din greu. Daca as fii in locul ei ce imi sugerati sa trec peste sau sa nu renunt?

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Uite o greşeală pe care o fac majoritatea fetelor. Dacă rămâi acum şi arăţi că îţi pasă de el, o să profite din plin şi o să îşi bată joc.E mai bine să te opreşti acum.E mai bine atât pentru tine, ct şi pentru el.

| Aylee a răspuns:

Stii cum se zice, dragostea cu de-a sila nu se poate, adica nu are rost. Decat sa stea cu ea si sa-si bata joc, mai bine sa caute pe altcineva. Nu merita, e o pierdere de timp, fara suparare. Cel mai probabil o sa o mai duca asa maxim 1 luna si sigur, acel baiat va mai sta cu inca o fata si asta va fi si mai dureros pentru ea. Mai bine sa renunte.