| anonim_4396 a întrebat:

Prinsa intre 3 barbati...primul pentru SENTIMENTE, al 2-lea pentru BANI, al 3-lea este REZERVA unica de siguranta a primilor 2...
Nr 1:Cel pentru sentimente de dragoste, il iubesc, ma adora, dar se afla la distanta pentru moment si nu stie care este viata mea cand nu sunt cu el!
Nr 2:traim sub acelasi acoperis, fara sa stie ca il am pe cel la distanta, dar stiind de al 3-lea, sub forma faptului ca il tin pentru bani, iar acesta accepta deoarece ma iubeste si nu vrea sa ma piarda!
Nr 3:ne vedem destul de des, ma intriga, ma provoaca, reuseste sa ma satisfaca din toate punctele de vedere si ma tine in puf in acelasi timp, dar nu stie de cei 2!
Am simtit ca experienta mea este demna de a fi povestita, fiind reala si facand-u-ma sa stau agitata in ultima vreme, din lipsa de idei si nesiguranta!
Astept cateva pareri!
Cei care vor sa critice, sau injoseasca, se pot abtine linistiti...chiar nu ma intereseaza parerea celor mai putin open-mind si care anumite situatii nu le inteleg datorita ignorantei si "vederii drepte"!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Eu as alege iubirea. Daca ai iubire esti un om bogat. Sa ai alaturi pe cine iubesti si te iubeste, sa stii ca-i doar pentru. tine, iti aduce pace sufleteasca, fericire, curaj sa infrunti viata. Impreuna veti gasi intotdeauna o modalitate sa depasiti necazurile.

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Wow. 3 relatii paralele. Pai, eu zic sa te gandesti ce motive ai sa fii cu fiecare in parte, nu prin comparatie. De primul te leaga sentimente, insa nu exista apropiere fizica. Asta ar putea fi un mare minus (sau nu), depinde de ce relatie aveti si ce fel de persoana esti (cat de mult ai nevoie de prezenta fizica a cuiva. Si se pare ca ai, altfel nu apareau ceilalti 2 in peisaj). De la al doilea obtii confort material, care se pare ca este important pentru tine, deci nu e ceva de ignorat. Cu toate astea, nu il iubesti; cam greu sa sustii o relatie in care nu exista sentimente, dar macar esti sincera cu el (pe jumatate). De la al treilea primesti provocari, asta inseamna ca te incita, este prezent si 'te tine si in puf', adica acel confort material de care ai nevoie. Din modul in care ai vorbit despre fiecare, eu cred ca deja ai ales, iti lipseste doar curajul sa iti asumi decizia si sa le-o faci si lor cunoscutahappy Gaseste curajul necesar, fiindca e vorba de fericirea ta si a altor oameni; daca nu ai grija sa traiesti asa cum simti acum, cand ai sa o faci? Cand ai sa renunti la compromisuri? Tu stii cel mai bine de ce ai nevoie intr-o relatie. Alege-l pe cel care iti ofera cat mai mult din ce ai nevoie. Bafta!

| fabiola a răspuns:

Cand nu stii ce sa faci, lasa-te in voia sortii-oricum ea ne este scrisa si noi o putem modifica f putin!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Tare... Aveam si eu la un moment dat 3 relatii in acelasi timp... Dar acum nu as mai reusi...
Parerea mea... Poate ar trebui sa-l cauti pe al 4-lea... Pentru ca... mai bine unul bun, decat 3 nu tocmai buni... Incearca sa gasesti o persoana la care sa gasesti toate calitatile pe care le vrei... Nu e cinstit nici fata de tine, nici fata de ei...

| lia a răspuns:

Apreciez faptul ca ultimii doi sunt informati, intr-o oarecare masura, unul de celalalt. Cred ca iti va fi destul de dificil sa renunti la unul dintre ei pentru ca te tin in suspans...va deveni monotona viata daca vei alege o singura persoana care sa iti aduca satisfactii pe toate planurile. Totusi stai si te gandeste ca la un moment dat, vei ajunge sa obosesti psihic. Incearca sa faci o alegere, una care ar putea fi de viitor intre cei trei.
Felicitari si succes!

auran
| auran a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ramai cu al 3-lea - nu-l iubesti? nu-i nimic vine si iubirea mai tarziu, important este sa va intelegeti si sa va respectati

auran
| auran a răspuns:

Ioana al 2-lea nu ar fo solutie prea buna pentru ca in cazul in care vor ramane impreuna ( in sensul de casatorie) va avea grija sa-i aminteasca acest lucru toata viata si nu cred ca-i place ideea

| JustMeFlory a răspuns:

Ce situatie incurcata...eu una nu cred ca as face fata la atata presiune! nu stiu cum rezisti...in fine...acum trecand la problema ta, ar trebui(chiar repede)sa renunti la 2 si sa ramai cu unul in care te simti in siguranta, care stii ca tine la tine si de ce nu care are o situatie materiala buna sa stii ca nu vei avea probleme de genul pe viitor! Dar pe tine nu te macina aceasta chestie? eu una as opta pentru cel de'al treilea ca mi se pare ca l'ai descris cel mai bine! AI grija ca baiatul pe care il alegi sa ai si tu sentimente pentru el.asa iti va fi cel mai bine...happy
Numai bine!happy

| ioanaa a răspuns:

Trebuie sa gasesti curajul necesar de a renunta la 2 dintre ei. Gandeste-te ca nu e corect fata de ei, iar tie nu ti-e usor asa. Cel de-al doilea ai zis ca accepta, deci are sentimente adevarate pentru tine. Cu primul la distanta, e mai greu. As zice sa te decizi intre al doilea si al treilea, iar eu inclin spre ultimul. Bafta!

| ioanaa a răspuns:

Auran, s-ar putea sa ai dreptate. si m-am mai gandit ca daca el accepta, poate e mai slab de fire si cred ca tipa asta (scuze de exprimare, nu stiu cum sa ma adresez) isi doreste un barbat care are un cuvant de spus. sau nu?

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Fata, esti tare! Sincer, apreciez capacitatea ta organizatorica. Numai ca, eu nu vad ca din tot ceea ce traiesti tu acum sa iasa ceva de viitor. Asa ca traieste-ti clipa! A, inca ceva: te-ai gndit ca povestea ta poate fi foarte bine ecranizata? Contacteaza un scenarist! S-ar putea sa iasa ceva foarte fain pentru tine! Bafta!

| greg a răspuns:

Sfat? Cauta-l si pe al 4lea laughing)
Glumesc bineinteles.Pai bineinteles ca te afli in nesiguranta si esti agitata, pentru ca ce faci tu nu e bine si cand ceva nu e bine sufletul simte si iti da starea asta.Cauta-ti unul singur asa cum iti placewinking
Stiu ca n-o sa-ti fie usor, poate chiar imposibil dar in felul asta, cu 3 barbati, o sa mergi din rau in mai rau.Crezi ca fetele alea care se duc cu Mosii prin Bamboo sunt multumite sufleteste cu adevarat? Nu sunt. Tu ti-ai creat un mod de viata din asta, din "a iubi rational".
Bafta
A, daca nu poti asta macar du-te la Biserica mai deswinking
E buna varianta sa ramai cu al3lea si-atat dar ti-ar aminti de trecut si poti sa incepi sa redevi ca inainte, adica, cu inca 2.Asa ca fa-ti alt prezent.

| Notme a răspuns:

Eu as trai momentul! pana cand o sa fii obosita.cand nu o sa iti mai convina si vrei sa ramai doar cu unul, cauta-ti altul pentru ca niciunul dintre ei merita sa fie inselat, tie ti-ar place?

| Wtf9000 a răspuns:

Lavinia, tu esti? laughing

| cici_6785 a răspuns:

Cautal pe al patrulea, poate gasesti 3 in 1 adica unu care sa iti ofere tot ceea ce iti ofera cei 3.Sau mergi inainte asa cum e acum cat vei mai suporta. O nelamurire: al doilea il accepta pe al treila pentru. ca te iubeste sau pentru. comoditate(banii)? Cam greu de crezut ca accepta din iubire. Spun asta din experienta proprie

| georgy_7464 a răspuns:

Este proverbul acela cu "cine alearga dupa 3 iepuri nu prinde nici unul". Cel mai bine este sa faci ce-ti dicteaza inima si sa nu iei in seama toate rautatile care ti se aduc.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce palpitant, da' vezi ca asta poate tine pina pe la 30 poate cel mult 40 de ani. Pe urma... rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa te gandesti mai mult la tine... nu la cei 3... sa te intelegi ce vrei. ce te intregeste si defineste. vrei bani? stai pentru`. vrei dragoste? ai de ales. ca sa stii ce sa cauti si pe care sa-l alegi... ca sa te implinesti. dragos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, cand vine vorba de dragoste sincera crezi ca poti juca pe trei fronturi? Intrebara pe care doresc sa ti-o adresezi tie insati e simpla-e dragoste sincera pentru macar unul dintre ei?- daca da, un viitor psiholog iti spune doar atat. Alege-l pe cel care a reusit si reuseste sa te faca sa te simti cu advarat tu! E vreunul din ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramai fata cu toti trei ce are e idee noua