| Ingerdecazut a întrebat:

Sal tuturorwinking vreau sa ma ajute si pe mine cineva! Sunt cu 2 tipi cu unul de 3 luni dar m-a inselat de multe ori asa ca nu mai am incredere in el iar celalalt pleaca in Spania si nu vine decat in luna Decembrie si sta o luna. pe primul il iubesc mult iar pe celalalt la fel, chiar daca stiu ca nu o sa am parte de el fiind plecat... Spuneti-mi ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Eu nu ies niciodata cu fosti. In locul tau i-as da liber celui care te-a inselat. Adica cum? E cu tine, o fata speciala si fermecatoare, si isi permite sa se dea la alta? (eu nu i-as permite nici sa se uite la alta...) Inseamna ca nu te-a vazut cat de speciala esti. Esti unica si el ar trebui sa stie ce a pierdut. Si daca tot ti-am spus ca eu nu ies cu fosti, iti spun si de ce. Daca fostul nu a vazut cat de speciala sunt din prima secunda in care m-a vazut, nu ma merita. Noi fetele trebuie sa fim cat putem de pretentioase, iar daca nu, avem parte doar de incompetenti, sau in cel bun caz afemeiati. Nici una dintre noi nu vrea asta, dar de ce nu ne comportam ca atare? Eu as spune ca tu si al doilea, cel plecat, sa ramaneti prieteni. Spune-i, pentru ca daca mai ramaneti impreuna, gandeste-te ce o sa se intample: el pleaca in Spania, se intalneste cu lume pe acolo, cu tine nu prea tine legatura, e destul de greu. Fetele o sa se dea la el, si el nu e prost sa zica ca are prietena. Orice baiat ar proceda exact la fel. Nu spun ca toti sunt la fel, caci asta ar fi o nebunie, ar fi ca si cum ai spune ca toate fetele sunt la fel, ceea ce stim ca nu e adevarat.
Si de ce vrei neaparat sa ramai cu unul dintre ei? Stii, cautand iubirea, nu o gasesti.
Si despre fosti...Toti s-au intors in genuchi la mine. Toti imi spun "Ai ceva special, dar nu stiu ce.". Toti au vrut o a doua sansa si ce au primit de fapt? Un "nu" prompt si raspicat. Mi-am facut o regula pe care incerc sa o urnez cu sfintenie: Nu ies cu fosti. Daca unul nu vede cat de speciala si unica esti din primul moment in care te are, atunci nu merita. Dece sa plandem noi dupa baieti, sa mai planga si ei dupa noi. Stiu ca tineai foarte mult la tipul respectiv, dar uneori, din pacate sentimentele nu sunt reciproc. Poate te-a considerat draguta, dart nu chiar genul lui. Mie mi s-a intamplat asta de multe ori. Din reletii de genul asta nu prea iasa nimic. Toate se termina la un moment dat.
Incearca sa descoperi alti tipi, care sunt genul tau, uite-te la caracter, apoi la aspectul fizic, dar in acelesi timp nu cauta "marea dragoste", caci cine cauta iubirea nu o gaseste. Incearca sa iti gasesti hobby-uri, aceste mereu te ajuta sa treci peste momente dificile.
Sa nu accepti sa fi rezerva niciodata! Nimeni nu merita asta! Te vrea acum, sau deloc. Daca te'ar iubi ar lasa intr-o secunda pe oricine altcineva. Am trecut si eu prin multe din astea si stiu cum e: groaznic...
Dupa ce se plictiseste de tine te va arunca ca pe un gunoi, fara macar sa-i pese.
Nu vrem sa se intample asta. Eu zic sa il astepti pe "ACELA" care e mai potrivit pentru tine. Nu spun ca va fi mare iubire... Caci putini dintre noi o gasesc. Dar va fi mult mai potrivit decat acestia.
Din ce mi-ai descris tu nici unul nu e ok ca sa fie cu tine, iar eu ti-am spus parerea mea.
Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai cel mai bine mai dai incao o sansa primului baiat... Si spune-i ca desi tea inselat ii mai dai o sansa sa ii demonstreze cat tine le tine! Mult noroc...

| Kylexy a răspuns:

Dai o sansa tipului care tea inselat dar cu conditia sa iti castige increderea poate o sa fie si un lup mancat de oaie dar vb aia naravul din fire nu are mantuire

| Inoue a răspuns:

Bună! Parerea mea este sa nu il mai incepi o relatie cu primul tip. Te-a inselat o dată, o va face si a doua oară. Iar al doilea băiat, chiar dacă e plecat...se v-a intoarce. Păcat că luna Decembrie se sfarseste azi, dar sper că te-ai bucurat de timpul petrecut cu el. Dacă tu chiar tii la acest băiat, relatia voastra v-a rezista.Plus că Spania nu e asa departe. Tu trebuie să crezi in el, in relatia voastră. Eu una sunt de parere că relatiile la distanta sunt mult mai romantice.NU uita:Speranta moare ultima. Dragostea voastră v-a trece peste orice obstacol, inclusiv distanta. Dacă doi oameni se iubesc, restul nu contează.
Eu sper ca te-am ajutat si iti doresc mult succes in anul 2011!

| WhiteProud95 a răspuns:

Cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul. pe viitor alege-ti doar un baiat si fii mai atenta happywinking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te intreb pe tine asa de chestie daca stii ce inseamna iubirea cu adevarat.Iti spun eu cum este faza cu asta ca sa ma eprim mai plastic si pe intelsul tau. E acea senzatie de implinire, de bucurie cand acea persoana este in aceeasi camera cu tine alaturi de inca 100 de persoane si desi nu sta langa tinete bucuri ca este in aceeasi sala cu elca te vede si il vezi, nu are nici o legaturacu asa zisa atractie pe care tu o simti fata de "fizicul lui", aceea e o atractie sexuala care trece in timp, iubirea creste in timp si te "trasneste" doar in legatura cu o singura persoana. nu cu mai multe asa ca sfatul meu renunta fata tatii la amandoi ca nu merita nici unul atentie si cauta-l tu pe fat Frumos altundeva.

| Fluturashmic a răspuns:

Salut
eu spun ca ar trebui sa vorbesti cu amn2 baieti si sa le spui ce simti pentru ei daca esti cu unu de 3 luni chiar daca te-a inselat ar trebui sa ii spui ce simti pentru el, sa ii spui ca daca te mai insala te va pierde si intr-o zi va regreta pentru ca tu il iubesti... cu al 2`lea tip ar trebui sa o lasi balta daca pleaca nu ai cum sa stai cu un baiat care e departe de tine pentru ca tu nu vei sti ce va face el in Spania;
ramai cu cine simti tu ca trebuie sa ramai eu spun ca ar trebui sa vorbesti mai serios cu ala de stai de 3 luni...

bafta:*:*