| anonim_4396 a întrebat:

Sall... ce inseamna sex oral?

Răspuns Câştigător
| Chachi913 a răspuns:

Sex oral inseamna : Sex oral: ghid pas cu pas
Sex oral: ghid pas cu pas
Toata lumea stie ca barbatii sunt obsedati de sex oral. De aceea probabil pe toate forumurile sau diferiti sexologi primesc mai multe intrebari legate de sex oral decat de alte tipuri. In continuare sunt cateva dintre cele mai frecvente intrebari si griji pe care le intampina femeile in legatura cu sexul oral.

Cu ce sa incep?

Tehnica de baza in sexul oral: Acopera dintii cu buzele, cu gura in forma de "O" dar totusi nu intinde buzele, lasa-le moi si normale. Cu o mana tinand de baza penisului, fa o miscare continua de alunecare a gurii peste penisul in erectie, introducandu-l in gura atat cat sa te simti confortabil. Stai acolo pentru o secunda, doua si apoi retrage-te cu aceeasi miscare de alunecare in sus privindu-l in ochi pe partener (daca acesta are ochii pe spate inseamna ca ai inceput foarte bine! ). Apoi – spre fericirea lui – repeta aceste miscari. Foloseste-ti si limba miscand-o in jurul penisului. Dupa ce stapanesti bine aceste lucruri poti incerca alte "smecherii" cum ar fi rasucirea mainii in timp ce executi miscarea de du-te / vino.

Chiar trebuie sa sug?

Nu, in sexul oral, sugerea propriu-zisa poate fi pentru el un lucru deranjant. In locul acesteia, fa doar acea miscare prin introducerea penisului in gura stand cat de aproape se poate de el. Punctele cheie pentru un sex oral bun este increderea (da-i impresia ca stii ce faci chiar daca nu ai nici cea mai mica idee) si entuziasmul (multe sunete de mmmm, mormaituri, etc.)

Cat de adanc?

In primul rand pentru sexul oral trebuie sa ai grija la pozitie. Incearca sa nu stai sub el, ci mai degraba pune-l pe el sa stea pe spate si tu deasupra. Nu numai ca va fi mai confortabil pentru amandoi dar astfel iti va permite sa controlezi cat de adanc sa introduci penisul. Alta pozitie este sa incerci sa stai in genunchi in fata lui. Este pozitia clasica care i-ar placea lui dar nu uita ca si aici tot tu esti "sefa" si detii controlul.

Ce sa fac cu mainile?

Incercarea de a face sex oral si de a il satisface doar cu gura este o ambitie mareata. Uneori este obositor iar tu poti compensa cu o mana. Gandeste-te la acea mana ca o completare pentru gura. Miscarea mainii poate sa fie aceeasi cu a gurii (in timp ce cobori cu gura, cobori si cu mana, de asemenea si la retragere). In timp ce ii faci sex oral si executi miscari ale limbii si ale gurii, acea mana poate ajunge unde gura nu poate, astfel creand o placere mai mare si facand sexul oral o aventura mai complexa (poti sa mangai testiculele sau sfarcurile, etc).

Trebuie sa o iau pe toata?

Unele femei sufera de un complex cand vine vorba de sexul oral, acela ca daca nu iau tot penisul in gura, cumva gresesc si totul e un esec ca iubita devotata. Hai sa facem altfel: O gura si un gat mediu au in jur de 7 cm, in timp ce un penis mediu este de 13-15 cm. Faceti voi calculul – nu va incapea! Pe langa asta, majoritatea nervilor unui penis se afla in "capul" acestuia nu in trunchi. In timp ce este o satisfactie psihologica sa vezi tot penisul cum intra, nu e crucial pentru satisfactia lui.

Ce fac daca penisul miroase?

Inainte de un sex oral, propune-i sa faceti un dus impreuna si ai grija ca organele lui genitale sa fie spalate (poti chiar tu sa te joci cu ele in timp ce se spala).

Ce fac daca dureaza prea mult pana sa ejaculeze?

Cu cat isi da drumul mai repede, cu atat presupun ca e mai bine pentru tine – nu neaparat pentru ca nu iti place dar pentru ca este o "munca" grea daca dureaza mai mult 10 sau 15 minute. Chiar si cele mai confortabile pozitii pot deveni inconfortabile dupa un anumit timp. Pentru a grabi lucrurile poti incerca unele din urmatoarele ponturi pentru sexul oral.

- Lasa luminile aprinse (astfel incat sa vada ce faci), leaga-ti parul la spate, mentine contactul vizual si lasa-l sa iti vada miscarile limbii;

- Stimuleaza si alte zone in timp ce ii faci sex oral;

- Maseaza-i zona dintre anus si testicule prin apasarea a doua degete si creand o miscare in cerc;

- Scoate sunete de placere (da-i impresia ca iti place la nebunie ce faci)

- Inconjoara cu degetul mare si cu aratatorul penisul la o distanta de vreo 2 cm de la baza si trage in jos.

Ce fac cand urmeaza sa aiba orgasm?

Ca si la femei, este important sa mentii un ritm constant al miscarii, deci nu fa miscari bruste si schimbari de tehnica. Pe masura ce se apropie de orgasm, mareste intensitatea miscarilor si a presiunii. Dupa ce ejaculeaza opreste-te din tot ce faci – fara nici o alta stimulare sau altceva. Pentru barbati sensivitatea dupa orgasm nu este aceeasi ca la femei (la barbati se termina totul dupa ce au orgasm).

Daca nu vreau sa inghit?

Este in totalitate acceptabil sa continui cu sex vaginal dupa o perioada de sex oral pentru a avea orgasm in acest mod. Sau daca nu, foloseste-ti mainile pentru a-l masturba si a ejacula in alte locuri (poti sa il lasi sa ejaculeze pe sanii tai). Daca totusi nu ai inghitit niciodata, merita incercat. Inghite repede, ca si cum ar fi medicament, si se va termina foarte repede inainte de a putea spune "Nu a fost asa rau.". Alta posibilitate este de a pastra sperma in gura, fara a o inghiti si apoi elimin-o pe un servetel sau altundeva. Gustul spermei este influentat si de dieta lui. Astfel pentru un gust mai bun pune-l sa renunte la mancarea prea sarata, chipsuri, bere, ardei, tigari, carne rosie si cafea.

15 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Stimularea organelor genitale cu gura.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa vorbesti despre sex, asa cum spunea un user de pe TPU! Tu chiar nu-ti dai seama ce inseamna?

| Alex0194 a răspuns:

De fapt este sexul care se face o la o ora exacta, inainte stabilita, si nu spontan

| mdany a răspuns:

Aoleu.Iara aceeasi intrebare? Bai da nu mai puneti intrebari din astea banale ca nu ne intereseaza daca vreti sa faceti sau nu un oral. Si hai ca sti ce inseamna sex oral ca doara la anii tai nu cred ca esti asa ...na.

| koshmarul a răspuns:

Sexul oral este acel tip de sex în care organele sexuale sunt excitate cu gura. Felația este atunci când organul genital bărbătesc (penisul) este introdus în gura partenerului/partenerei. Cunnilingusul (sexul oral aplicat la femeie) are loc atunci când bărbatul/femeia își mișcă limba pe labii, clitoris și în interiorul vaginului partenerei. Mai există și analingus, excitarea partenerului/partenerei prin mișcări lascive ale limbi în jurul anusului.

Mai generalizat, sexul oral este orice interacțiune a cavității bucale a bărbatului sau a femeii cu un organ/obiect erotic (cum ar fi sânii sau jucăria dildo).

Poziții pentru felație:
poziția 69
poziția de stăpân=El deasupra femeii, atunci când stă pe spate, cu capul pe o pernă, el stă cu picioarele de o parte și alta a corpului ei și se apropie cu bazinul de gura partenerei.
poziția șarpe=Ea așezată pe canapea în poziție șezut, partenerul va sta în fața ei, cu spatele pe podea și bazinul său lipit de al femeii, ținându-și picioarele încolăcite în jurul taliei partenerei, ea netrebuind decât să se aplece și să-i răsfețe zona intimă.

Poziții de cunnilingus:
poziția 68=El stă întins pe spate, în timp ce partenera este deasupra, cu picioarele îndreptate spre capul lui; poziția este bună atât pentru cunnilingus, cât și pentru analingus.
Turnul Eiffel=El este așezat pe podea (lăsat ușor pe spate), în timp ce partenera stă cu picioarele depărtate, deasupra feței lui.
Extazul Evei=El stă întins, cu capul pe marginea patului, femeia așezându-se cu labiile pe gura lui în așa fel încât să îi lase loc și pentru a respira.

Funda!

| TotEu1993 a răspuns:

Ce este intrebarea asta? cauta pe net.sex oral cr il fac fetele la baiati: pai fata. la baiat big grin.si baiatul da limbi in. la fatabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| DeniAli14 a răspuns:

Daca sti ce inseamna cuvantul "oral" cred ca ar trebui sa iti dai seamahappy

| maryngeorge a răspuns:

Sex oral big grin inseamna sa iei penisul in gura asta inseamna sex oral big grin

| Dianaa94 a răspuns:

Adica ...sugi:d

| Alex99_5691 a răspuns:

Sex oral inseamna: Atunci cand o fata ii suge penisul unui baiat pentru ejaculare. FUNDA?

| MarianSteaua a răspuns:

rolling on the floor cati ani ai 7 happy? oral iti spune pe nume nu happy

| Miky1 a răspuns:

Adica te bagi cu gura acolo. dupa care, te descurci

| paco28 a răspuns:

Adica sexul facut cu gura big grin

| Alexutzaaaaaaaaaa a răspuns:

Sexul oraL.hmm.este atunci cand prietenul tau vrea sa vina cu gura lui la Vaginul tau(vaginul este gaurica ta) si te saruta 'acolo' si sexoral este atunci cand tu cu gurita ta te apleci asupra prietenului tau ii dai pantalonii jos si chiloteii si cu gura il pupi pe 'Penis(Penisul este acela pe care face baiatul 'pipi')...