| anonim_4396 a întrebat:

Sall DECI, va rog sa nu radeti:

Plac un tip cel putin la caracter ( pe un joc metin valmondial)

Si ei bine, am mai vorbit, si am aflat ca ma place. Apoi, lui ii era prea rusine se ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si l-am intrebat asa, si eu odata daca vrea sa fie cu mine. El a zis nu stiu.

Am ramas in continuare prieteni.

Pe urma si-a schimbat numele in joc, si mi-a dat mesaj si chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el (in joc) (el nu mi-a zis ca si-a schimbat numele si nu mi-a zis ca el este cel cu care am vorbit).

Ei bine, azi i-am spus ca eu stiu cine este si l-am intrebat : ``Daca tot ti-ai facut cont nou si m-ai intrebat dupa el daca vreau sa fiu cu tine, atunci de ce mi-ai zis nu stiu?`` Si tot asa am vb ( i-am dat timp sa se gandeasca pana la 23:00) (el chiar omitea cred eu sa raspunda la intrebare adica. de ce ar mai spune ``nu stiu`` in loc saspuna direct DA sau NU?)

Apoi i-am dat pm la ora stailita si m-a intrebat daca nu am uitat. Apoi eu am zis NU si pe urma i-am zis deci ca este NU si gata. El a inceput sa rada si am zis eu atunci: Deci zi drQ odata NU. si am terminat

apoi el a zis: ^^ ``nu``

Intrebari:

1.De ce a pus acel `nu` in ghilimele?

2. Daca ar trebui sa mai insist cu chestia asta

3. ( Mi-a zis ca spune nu stiu pentru ca mi-a spus ca el a facut sa se mai indragosteasca de el si alte fete, apoi eu i-am zis: ``deci ma incardez in CELELALTE?) Ce sa inteleg prin asta

4. Alte observatii? GEN:

-cum l-as putea face ca sa ma placa in joc cel putin?

Adica, urmatoarea zi dupa ce ne-am cunoscut in joc i-a zis unei prietene si unui prieten ca ma place si ca m-ar intreba daca as vrea sa fiu cu el, numai ca ii este rusine.)

De ce si-a schimbat BRUSC sentimentele?

Apoi l-am vazut cu unahappy Si stiu ca sunt impreuna sigh

AR TREBUI SA-L UIT?

7 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Deci e un joc doar, nu poti sa stii ca vorbesti cu "tipul super" care s-a descris el, poti sa gasesti pe altul oricand sau mai simplu unul real! Chiar nu vad de ce insisti eu zic sa-l uiti.

| Raressh69 a răspuns:

5. Esti dementalaughing.dal draq de joc

| AlecsandraAle a răspuns:

Poti sa incerci sa-l faci gelos, un barbat ma rog baiat nu-si schimba asa usor sentimente, deci nu te gandi ca si le-a schimbat, probabil ca e cu fata aia doar pentru a te face geloasa, raspundei si tu cu aceiasi moneda, o sa-l doara cand o sa afle. Am patit si eu si la mine a mers. Succes!

| Metempsihoza a răspuns:

Relatiile astea virtuale is pierdere de vreme, cauta un baietas la scoala

| AlexXxander a răspuns:

Buna! In primul rand iti pot vorbi din experienta, la fel ca tine si eu am avut o relatie via a game.Acum eu am mers mai departe, adica m-am intalnit cu acea fata, dupa un an petrecut online. Sfatul meu este ca in 99% din cazuri o astfel de relatie nu se merita, deoarece cu cat iti pui mai multe sentimente (el fiind la distanta) cu atat iti vei dori sa il atingi, sa fii aproape de el, ceea ce este un lucru foarte dureros mai ales daca el se afla in alta tara. si acum la cateva din intrebarile tale.
-Ar trebui sa mai continui? Eu spun sa ramai cu el la nivelul (doar gaming), pentru ca foarte multe relatii pe inet sunt bazate pe manipulare(fiecare ne dorim o persoana care sa fie pe gustul nostru, de aceea pe inet lucrurile astea se pot falsifica foarte usor).
-a spus ca a facut alte fete sa se indragosteasca de el.Poi e greu de spus ca ele chiar l-au iubit, adeseori asta este un sentiment fals, ceea ce se intampla acolo este de fapt un atasament bazat pe dorintele noastre ascunse (adica ai ideea ca el este printul din poveste).
-Cum sa te placa in gaming. simplu, jucati-va impreuna dar dupa cum am mai spus nu-ti irosi sentimentele intr-un joc, pentru ca este o iluzie foarte frumoasa dar foarte dureroasa cand te vei trezi!
-Ar trebui sa-l uit? Da in sensul de iubit, prieteni virtuali puteti ramane (daca te face s ate simti bine, ex sa razi, atunci distrati-va). Sfatul meu cel mai sincer este sa incerci chestiile astea in realitate, pentru ca ai sanse nu te teme tongue, vei putea gasi in realitate exact ce iti doresti tu, doar ca trebuie sa cauti.In caz ca vrei neaparat sa fii cu el intr-o relatie, atunci incearca sa-l cunosti cat mai mult, pentru ca numai dupa 1-2 ani vei vedea de ce este in stare, desi in cazul tau, e clar ca se joaca cu tine si ca el este instabil emotional(nu stie ce vrea). Sper ca te-am putut ajuta. Succes!

| Arisu a răspuns:

Xmm.am facut si eu cunostinta in Metin2 cu un baiat cu care ne-am intilnit 1 an. Ne jucam impreuna si apoi ne-am casatorit apoi ne intilneam in realitate ...jocu' asta chiar face minuni =) si... daca e cu alta atunci uita-l, el doar te-a uitat si se intilneste cu aia, nu te supara dar e parerea mea.

| DinuPetreCristianutu a răspuns:

Poate vrea sa ramneti prieteni si atat. A zis ''nu stiu '' pentru ca era cu cineva.