| AlexPopAlex a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, de ceva timp cam o luna vorbesc cu o colega de facultate, povestea pe scurt, a inceput sa imi placa de ea, am abordat-o odata, am iesit prin oras (parc, suc, etc), vorbeam zilnic ca si cum am fi fost impreuna, as putea spune ca am grabit putin lucrurile, eu fiind mai neexperimentat cu chestii de genu (nu am avut prietena pana acuma), ea a observat asta cu toate ca pot spune ca nu am fost chiar "pampalau" cu ea, nu aveam probleme cu comunicarea, singurul lucru care il regret este ca nu am sarutat-o chiar daca cred ca aveam momentul. Deci ideea e ca am observat o oarecare retinere din partea ei cand am vrut sa o invit la teatru odata (chiar daca ea a insista la inceput pe tema asta sa mergem, a fost foarte interesata), m-a refuzat, dupa aceea am mai stat ceva timp am mai vorbit, am invitat-o la un suc, iar m-a refuzat dar a gasit pretexte, eu am intrebat-o concret, "cel mai bine e sa ramanem prieteni, nu?" ea mi-a spus da. Eu am inceput sa fiu mai indiferent cu ea, adica nu mai ii scriam, nu mai comunicam (pana la urma ce era sa fac..sa imi pierd timpul), dupa o zi doua ea tot imi scrie, se baga in seama, ii raspund la mesaje (dar se vede ca nu vorbesc ca inainte, adica mai putin si la obiect), imi trimite tot felul de chestii de ex: ceva de genul "you still like me right?", si ceva cu cel mai bun prieten al meu (asta mi-a pus capac), ideea e ca am studiat-o e genul de fata care vrea atentie foarte multa dar nu da mare lucru inapoi decat ca vorbeste. Acuma concluzia, am incheiat ultima conversatia cu "mai vorbim cand imi zici ce vrei", ce ziceti are rost sa mai insist cu ea, oare se lasa mai greu...nu prea inteleg cand imi trimite unele chestii care ma fac sa cred ca vrea ceva. Dar totusi nu vreau sa fiu luat pe post de prost si sa imi pierd timpul cu cineva care nu stie ce vrea...Cum ar trebui sa abordez situatia asta daca ma contacteaza iar si cum daca nu?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu te contacteaza, nu mai ai ce sa abordezi.
Nu e suficient de interesata de tine si spera sa se iveasca ceva mai bun. Un pas inapoi din partea ta este o tactica buna. Daca ai putea sa o fierbi un pic iesind cu alta fata ar fi si mai bine, chiar te lamuresti ce vrea.
In locul tau eu mi-as vedea de viata mea, as incerca sa mai cunosc si alte fete, nu m-as ambala cu fata asta si as astepta sa vad ce vrea. Nu te lasa impresionat de ceea ce face online, numai ce se intampla cand iesiti in doi conteaza cu adevarat.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bravo fratelo excelent, ai pus-o la punct cu indiferenta, felicitari! tine-o tot asa cu atitudinea asta si ai sa vezi cum va veni in genunchi la tinewinking

| BiuL a răspuns:

Pai ce e asa gresit in a vrea sa fie prietena cu tine? Ea nu da nimic inapoi, pai ce pentru ca ai bagat-o in seama, gata trebuie sa sara pe tine? Vai si amar.

| Kattth a răspuns:

Eu cred ca decat se joaca cu tine, asa mai faceam si eu cand nu eram interesata de cineva cu adevarat.Crede-ma ca daca i-ar fi placut de tine asa mult te saruta ea nu astepta sa faci tu primul pas mai ales daca vedea ca esti mai timid si neexperimentat din punctul asta de vedere. Daca te cauta din joi in Paste nu inseama ca te place neaparat, poate o face din lipsa de ocupatie sau ca sa te mentina pe tine interesat, cum ai spus si tu, ii place sa fie in centrul atentiei, poate asa mai face cu inca 10 in afara de tine.Eu zic sa iti cauti o fata serioasa care sa nu isi bata joc de tine, meriti mai mult!