| scrisy23 a întrebat:

Am o poveste care cred ca ati auzit-o de multe ori, dar a mea e totusi putin diferita.
Deci, este un baiat in clasa de care imi place, insa nu prea vb cu mine. De exemplu, cand incerc sa intru intr-o conversatie cu el, ori cineva ne intrerupe -si el se intoarce imediat sa vbcu cei care ne intrerup, si eu sunt nevoita sa ma retrag-, sau imi spune 2 cuvinte si merge mai departe. Cateodata, cand imi intalneste privirea, si-o retrage intr-o secunda, insa in alte zile cand incerc sa vb cu el, chiar putem discuta normal, radem, glumim...sunt cam confuza. Si mai este o fata in clasa -care se intampla sa fie prietena mea-, cu care el vb, daca ea vine la el, si chiar el vine cateodata la ea, insa doar pentru cateva cuvinte. Odata, cand aveam una dintre discutiile "normale", l-am intrebat (stiu ca a fost nesabuit...) daca ii place de fata ceia ca prietena doar (fiindca ei chiar sunt prieteni din gradinita) insa el a negat cu fermitate, neinrosindu-se macar un pic (chiar parea serios). Chestia e ca sunt noua in clasa, si nu am prieteni la care pot apela. Azi, dupa ce am vorbit "normal", chiar am ras etc., as fi vrut sa-l intreb daca ar vrea sa fim prieteni, insa am scapat momentul. (Am ezitat prea mult). Asa ca i-am scris un biletel vesel in care il intrebam asta. Eu chiar as vrea sa fim DOAR prieteni. Insa asta a fost la sfarsitul lectiilor, si nu am mai avut ocazia sa discutam. Dar am vazut ca a citit biletul, asta o stiu sigur. Ce ar trebui sa fac maine? Ce sa-i spun?
P.S: Avem o excursie, si nu vreau sa insist prea mult, dar as vrea sa stea cu mine. Nu stiu cum sa-l intreb, dar ma tem ca daca l-as intreba ar incepe sa ma evite. El e unicul baiat care mai vb cu fetele (ceilalti sunt interesati doar de fotbal si chestii de aste, iar lui nu-i place fotbalul)
Pai ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa par prea insistenta sau asa ceva, dar chiar ma doare sa-l vad parca evitindu-ma si nevorbind cu mine. sad

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

In acest caz lasa baiatul in pace si sa fii sigura ca atunci cand va fi interesat de tine, iti va arata el acest lucru.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Scoala inca nu a inceput.

| scrisy23 explică (pentru neutrino):

Eu m-am mutat in alta tara, unde scoale se incepe pe 18 august

| neutrino a răspuns (pentru scrisy23):

In acest caz lasa baiatul in pace si sa fii sigura ca atunci cand va fi interesat de tine, iti va arata el acest lucru.

| Andreea45632 a răspuns:

1. Tu ai inceput scoala?! 2. Mi se pare chiar foarte tare sa,, fii cea noua" si in legatura cu baiatul, daca ai zis ca nu ai inca nici o prietena ia-o ca pe scuza spunandu-i :,, Hei, vrei sa stai cu mine in excursie, inca nu am nici o prietena buna am doar un prieten bun...".In al doilea rand incearca sa il vezi,, ca pe o fata " adica sa poti vb cu el deschis aproape orice, sunt sigura ca si el se va simti apropiat de tine! Succes!