| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 luni m-am culcat cu iubita mea.Amandoi avem aceeasi varsta(22 ani) si suntem colegi de facultate la medicina.Ea era virgina(si eu la fel) si nu am cerzut ca poate ramane insarcinata asa usor.Dar ieri am aflat ca voi fi tata.Ma bucur nespus sa am un copil cu femeia pe care o iubesc.As vrea sa o cer in casatorie cat de repede posibil. Ceva idei aveti? Sa fie ceva unic, special.O surpriza unica.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari!
Este frumos sa incepi in viata cu dragoste, cu un copilas si crede-ma ca desii va va fi greu inceputul asta, vor fii anii cei mai frumosi. Vorbesc din proprie experinta, am fost o mamica tanara, studenti amandoi pe vremea aia si daca stau si ma gandesc, dragostea noastra de atunci ne-a facut sa trecem cu usurinta prin toate necazurile si greutatile timpului.
Ideea cu cerutul in casatorie este superba, mai ales daca creezi un mediu romantic in camera voastra de camin, daca nu-ti permiti o cina buna intr-u n restaurant intim. O alta varianta este sa plecati undeva la munte si cand susteti sus pe munte, intr-o zona frumoasa, poienita, apa, soare, flori... sa-i propui.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ma gandeam la un spatiu inchiriat...

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Iau 2 bilete de excursie in Alpii Francezi.Pt. luna noiembie sau decembrie.

24 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca sa-i compui o poezie, chiar daca nu ai talent, va fi din tot sufletul tau. In ea, ii vei descrie pe scurt, cat de mult o iubesti, ce mult inseamna pentru tine, cat de fericit esti ca vei fi tatic, etc.
Vorbeste cu colegii si poti organiza ceva, undeva, la o iesire in oras, unde sa o ceri pe neasteptate, urmare ideii unuia dintre colegi, dupa ce faceti un brainstorming, si unde ai sa alegi ideea care iti va placea cel mai mult.
Vei avea si minim 3 trandafiri de un rosu sangeriu superb, sau si completati de 2 albi.
Un coleg - caruia i-ai cumparat un card de memorie in prealabil - va filma faza si eventual o va si posta pe you tube.
Pe moment, nu pot imagina ceva mai complex, dat fiind ca banuiesc ca stati deja impreuna.
In functie de oras si locatii, poti alege si un loc in spatiu deschis, daca iti place, sau, locul primei intalniri, sau locul primului sarut, daca e in acelasi oras, etc.
Sa aveti un bebe de nota 10 si success la examene!

| anonim_4396 explică (pentru PsihoSex):

Si asta este o idee, dar ei ii plac f.f. mult locurile in aer liber.

| anonim_4396 explică (pentru PsihoSex):

Ne gandeam daca dupa vom mai avea timp de examene.Dar super bunicutele au rezolvat problema inca de acum!

| GdX a răspuns:

Pfuu...ma gandesc de ce am dubii in privinta faptului ca tu esti tatal. 22 de ani esti anul 3 la medicina si voi faceti copil. Mda...interesant.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred ca ati dori sa auziti parerea mea sincera vis-a-vis de cultura voastra generala, dar mai ales lipsa voastra de informatii corecte si exacte privind procreerea, mai ales in situatia in care pretindeti ca sunteti nu-i asa chiar studenti si nu orisicare, ci.....medicinisti. rolling on the floor NO COMMENT.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Noi ne ocupam de latura neurologica, nu de sexologie.Dar poate la tine creierul se afla in alta parte.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar daca te voi supara din nou raspunsul tau este de-a dreptul IMBECIL. Auzi la el, un neurolog care sa nu cunoasca procesul de procreere este si va fi un MEDIOCRU in meseria sa. Se pare ca retardul din fire n-are lecuire rolling on the floor Si cu asta am terminat ceea ce am avut de spus. NO COMMENT

| Daniel9988 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu am spus ca nu cunosc procesul, am spus doar ca nu ne asteptam sa se intample asa de usor.La urma urmei, daca nu poti da o mana de ajutor, ce te mai bagi in seama? Uneori cele mai banale proverbe sunt cele mai adevarate....Cine zice, ala este.Cat despre tine, nu pot spune decat ca tu gandesti numai cu cerebelul.Retardat esti tu, nu eu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Daniel9988):

Daca erai un student de-al meu nu te-as fi trecut niciodata, nu ai fi terminat facultatea nici cand ajungeai sa ai barba colilie. Te asigur, deoarece unii ca tine ajung niste noi dr.Ciomu. laughing In nici un caz... medici.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu,nu ajung medic. Ajung rezident. Dupa, aung neurochirurg.Dar niciodata nu voi ajunge medic, te asigur! Medic este ala la care se duce mami ca sa iti ia adeverinta pentru ora de sport.

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajungi MEDIC neurochirurg... Daca reusesti sa termini rezidentiatul... Dar Doamne fereste sa termini facultatea. Oricum Doctor in niciun caz.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Medic este cel care se ocupa de tratament.Noi nu ne ocupam de tratament, doar operam.Informeaza-te inainte.

| Emilian65 a răspuns:

Sa va fie de bine! Sa dea Dumnezeu sa nasca un copil sanatos, voinic, frumos si voi sa aveti putere sa-l cresteti in dragoste si iubire.

| anonim_4396 explică (pentru Emilian65):

Multumim!

| LoveSleep a răspuns:

O să avem un nepoțel!
Eu zic să-i faci avort, poate îți place și schimbi specializările.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Dute-n.....Nesimtitule! Avort trebuia sa ii faca taica-tau lu' mama ta.

| Holiday a răspuns:

In puii mei, si daca erai student la stomatologie sau la medicina veterinara, sa spui "nu am crezut ca poate ramane virgina" dupa ce i-o tragi uneia fara nici un fel de protectie, macar un calendar ceva, ori e prostie, ori esti troll.
Sigur sunteti studenti pe "latura neurologica"? Nu cumva sunteti pacienti pe "latura neurologica" tocmai ca va credeti studenti?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Holiday):

Nu ma intereseaza parerile incultilor.

| CuriousStuff a răspuns:

Bai troll mic ce esti tu. Ia fii cuminte.
Si daca nu esti troll, cum *** sa fii student la medicina si sa nu ai cunostinte elementare despre procreere, ce naiba ai invatat pana acum. Si cum te axezi tu pe neuro cand tu trebuie sa faci cate putin din toate specializarile pana sa ajungi rezident si sa te poti axa pe una singura. Lasati-va de facultate, amandoi... Rusine sa va fie. Sau puneti mana pe carte, serios. Ca o sa omorati oameni cu lipsa voastra de informare in domeniul medical.

Cat despre copil, daca exista unul. Sa va creasca mare si frumos. Dar orientati-va spre alte domenii ca poate va trece prin cap sa il tratati si pe el de ceva boala si la ce cunostinte aveti mi-e ca-l omorati. Apelati la un medic adevarat si lasati pseudofacultatea pe care o faceti voi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doi oamenni de 22 de ani, studenti la medicina, care nu au stiut cum se fac copiii. Cred ca am descoperit cei mai cretini oameni din Romania...

| Daniel9988 a răspuns:

Te-ai agitat? Imi pare f. rau pentru tine!

| FluturasulVesel a răspuns:

Scoateo la o cina romantica, ar fi de preferat sa fiti doar voi 2, vb apoi o ceri in casatorie! Fi inteligent! Poti so ceri unde vrei tu in casatorie! Pentru ea oricum va fi un lucru special si o supriza frumoasa!