| anonim_4396 a întrebat:

Daca fata este virgina, si eu ejaculez in ea ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poate rămâne însărcinată dacă sperma intră în contact cu secreţia vaginală!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Da tu biologie nu prea ai facut la scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poti ramane insarcinata si virgina, nu-i nevoie de penetrare, de exemplu este de ajuns ca tu sa o stropesti la intrare si ea poate ramane.
Dar daca o penetrezi si ejaculezi inauntru si nu afara, 100% ramane insarcinata.
Foloseste prezervativul!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam da.

| SimonaQs a răspuns:

Mai bine ar fi sa va protejati amandoi ca sa nu existe riscuri. :d

| boogbv a răspuns:

Normal, spermatozoizii odata intrati in vagin ajung la ovule de unde se va dezvolta copilul.

| ILoveHim a răspuns:

DA!