| ludy2013_8055 a întrebat:

Salutwinking. Am 14 ani si sunt baiat. Am o intrebare, deci sa incep cu inceputul.
Eu plac o fata, dar ea nu e incepatoare, e sexy, are experienta, a avut mai mult de 8 prieteni, deci e priceputa. Eu nu sunt timid, ba din contra, sunt dur, direct si zodia taur. Colegii mei imi zic sa o apuc usor mai pe la solduri, sa vorbesc cu ea, sa avem ceva de discutat. Problema este ca eu nu am nimic in comun cu ea, adica, atunci cand ma duc la ea, nu-mi vine in minte nici un subiect de discutat, si daca imi vin subiecte in minte, sunt legate de scoala, ba sunt plictisitoare si altele, asa ca eu nu incerc, in + nici nu sunt increzator, eu imi tot repet ca incerc degeaba, ca nu am sanse, dar un coleg mi-a zis, "Incercarea moarte n-are". Vreau sa ma sfatuiti ca sa stiu cum sa actionez.

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si daca a avut 8 prieteni inseamna ca e c***a?
Daca vrei sa fi cu ea vorbeste ca nu te mananca fata; doar ai zis ca esti durtongue

| gigiro a răspuns:

Daca ea are intr-adevar experienta, poti s-o ataci direct cum se spunela. Draga X, mie-mi place de tine si as dori din suflet sa fim prieteni. Toata ziua ma gandesc la tine, ba chiar si noaptea, bla, bla. Accepti sa fim prieteni? Punct. Daca te va refuza, nu-i nimic, te consolezi cu idee ca ea are experienta si gata.

| elena a răspuns:

Tu vrei sa vorbesti cu ea doar pentru ca are experienta in privinta baietilor, sau baietii s-au laudat ca au facut sex cu ea si "Incercarea moarte n-are", daca actionezi si tu ca ei, apucand-o doar de solduri si gata s-a facut. Daca nu ai nimic in comun cu ea, ce te determina sa o abordezi? Las-o domnule in pace, fii barbat, nu te lasa umilit nici de colegi si nici de ea, pentru ca nu stii cum va reactiona. Sa mai stii ceva, cei din zodia taur nu numai ca sunt duri, dar sunt si incapatanati, iar cu incapatanarea aceasta a lor, de cele mai multe ori dau gres, fereste-te deci, sa fii penibil.

| Dizzydizz a răspuns:

Fii delicat cu ea daca tipa e sensibila si emotiva
Ia o usor...de tine depinde totul
lasate dus de val
Nu poate iesi atat de rau
happy

| cristi202 a răspuns:

Bine a zis colegul tau. Daca incerci, ce pierzi? Daca nu incerci, ai pierdut din start, pentru ca ai esuat din start prin faptul ca nici macar nu ai incercat
Nu fi dur. O fata are nevoie de sensibilitate si intelegere, 95% din fete isi doresc aceste lucruri la parteneri, deci "take it easy, baby!"
Nu ai nimic in comun cu ea, pentru ca probabil sti prea putin despre ea. Intotdeauna doi oameni, oricit de diferiti ar fi, pot gasi un teren comun pe care sa poata sa mearga, macar pentru un timp. Cauta sa o cunosti bine de tot, si cind o vei cunoaste, mergi pe acel lucru pe care poti sa mergi si tu, care si tie iti place si despre care poti vorbi
Si ce daca tu esti un incepator, si ea e o "avansata"? Fetele stiu sa pretuiasca pe cei incepatori daca dau dovada de rabdare, sensibilitate, intelegere.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu o seduci cu pusul mainii pe sold. Ar trebui sa discuti cu ea despre ce muzica va place, trupe de dans, echipe de fotbal, unde va petreceti vacantele, ce va place sa faceti in timpul liber, intamplari haioase/amuzante prin care ati trecut. Apoi o poti invita la o prejitura, un suc, o pizza, un fast-food si acolo poate o sa va imprieteniti mai mult si chiar ajungeti sa fiti impreuna. Incerca si vei reusi! Succes! BYe ByE

| Doa'Do a răspuns:

Partea cu " e sexy"... m-a lasat masca.

| Katherine † Pierce a răspuns:

Afla ce ii place de la colegi...Si incearca sa stai mai mult timp cu ea. Apoi poate sunteti prieteni mai buni thinking o inviti undeva thinking etc etc...Trebuie sa te vada ca pe un bun prieten, pentru a avea incredere in tine. Ia-o incet.Succes :*

| Boo a răspuns:

Apropie`te mai mult de ea.ma refer la faptul ca trebuie sa vorbesti mai mult cu ea. sa vezi ce`i place si ce nu.si daca iti dai seama ca se simte bine cu tine si ca poate si ei ii place de tine poate ii ceri prietenia. oriqm incearca.nu te lasa inainte sa incepihappy

| another_emo_girl a răspuns:

Daca a avut 8 relatii...nu e experta, kaki daca ar fi fost, ink l'ar fi avut pe primulwinking. de'au terminat'o 8 cu ea, nu degeaba, credem'mawinking

| n a răspuns:

Stii la ce cad fetele pe spate? Iti spun eu, la siguranta pe sine de care da dovada baiatul care le "curteaza". Crezi ca aia 8 prieteni i-au dat ei nu stiu ce experienta? Ca fata, ca sa stii cum gandeste partea "masculina " trebuie sa ai parte de cateva relatii de lunga durata. La varsta adolescentei nu se pune deci problema de experienta. Gandeste-te ca poate si ei au fost ca tine, asa cum zici tu, fara experienta, sau din contra ea a invatat multe lucruri de la ei. Nu incerca sa o abordezi cu subiecte comune, ci fi sigur pe tine si abordeaz-o direct. Iti spun eu ca fetele sunt mai interesate de tipi tari pe pozitie decat de baietasi care nu stiu ce sa discute cu ele. Tine minte, nu conteaza ce vorbesti cu ea, ci conteaza cum vorbesti cu ea... Daca dai dovada de siguranta, "barbatie", te-ai scoswinking

| danutzika a răspuns:

Si ce daca are experienta? poate te invata si pe tine ceva.Eu zic sa fi increzator in puteriile tale si cel mai important sfat ce ti l pot da este : sa fi tu, nu sa faci teatru sau nu stiu ce alceva.Crede ma asa este cel mai bine.

| Lady a răspuns:

Faza cu soldurile nu cred ca este o solutie!`

Acum depinde si de ce fel de fata e...

Eu nu as permite asa ceva unui baiat care nu are o relatie cu mine!`big grin

| ranni a răspuns:

Mergi direct la ea si ii spui asa " FA hai jos so i-ei sus " va intelege ai grija sa nu fie profesori in baie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai pune mana pe solduri este o solutie. Comunica mai mult cu ea, nu se poate sa nu gasesti un subiect in care sa fie si ea implicat, chiar in mod indirect. Exemplu: Te interesezi ce-i place, apoi ii intrebi pe colegii tai despre acel serial, ea va comenta, tu-ti vei spune parerea si asa mai departe. Apoi, o inviti la un suc sa mai discutati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipu' dur cere sfaturi în dragoste, dacă n-aşi vedea asta zilnic m-aşi mira. Well, păi mai întâi încearcă să vorbeşti cu ea când sunt mai mulţi de faţă, organizaţi şi voi o ieşire în parc aşa mai mulţi şi subiectele trebuie' să curgă gârlă, nu? tu tot ce trebuie' să faci e să stai mai pe lângă ea, o atingere discretă(fără pipăit, sunt fată şi dacă ai face asta te-aşi rade de pe faţa pământului), o privire cumva etc. E imposibil să nu ai absolut nimic cu ea în comun... adică sunteţi în aceeaşi clasă, aşa-i? te asigur eu că nu există cum să o plictiseşti, doar vorbeşte şi antreneaz-o în discuţie, de restul se ocupă mama natură. Dar nu garantez că te va plăcea, asta depinde dacă e chimie sau nuwinking. Îţi urez succes. Apropo, ţii evidenţa la câţi prieteni a avut? 8 la 14 ani, eu am 14 şi sunt la primul' laughing şi sunt al naibii de mulţumită de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crazy.medeea ia id si iti dau eu inste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fata fetelor le place florile dui o floare si ziiii ca iti place de ia

| ionutk9 a răspuns:

Daca e vb de distractie doar nu ai nevoie de ceva in comun iar daca e vb de avut o relatie pe termen lung las-o moarta nu va merge

| andreetgv a răspuns:

Incerca sa ii ceri ei personal sfaturi despre relatii, du[pa care sa le aplici chair cu ea.eu am incercat si a mers

| gabriela_3328 a răspuns:

Salut! primul lucru pe care ar trebui sa il faci cand te intalnesti cu ea ar trebui sa fi relaxat, sa te comporti normal. daca zici ceva gresit, stai linistit ca nu e o greseala de nereparat, toti gresim.fi amuzantthinking, fi original. o poti saluta...intrebi ce face, te faci ca iti trebuie un servetel, o poti chema cu tine pana la magazin sa iti cumperi ceva...va luati sa rontzaitzi cevalaughingcel mai important e sa nu te dai mare smecher, fi tuh insusti.ai incredere in tine.nu risti nu castigiwinkingsucces

| Mirela_7386 a răspuns:

Buna ludy, eu sunt Lia si cred ca te-as putea ajuta. Încearca sa vorbesti mai des cu ea pe diferite teme cum ar fi ce muzicaa prefera sau. ce filme a vazut recent si daca l-ai vazut si tu e super puteti sa discutati despre el, intilnitiva la tine acasa si daca ea nu a vazut ultimul film aparut pe piata privitil in doi.Chiar iti recomand unul Valentina's day.pa incearca