| Anonimus769 a întrebat:

Salut, am 17 ani si pentru prima data am decalotat penisul, e ceva in neregula ca dupa ce am facut asta sa ma usture tot capul penisului? Sau e ceva normal? Mie unul imi e ca nu cumva sau ceva sa fie vreo infectie.

3 răspunsuri:
| chiubacca a răspuns:

E destul de Grav, Mergi La Doctor

| corbulalbrosu a răspuns:

Pielea de culoare mov-rosiatica, care acopera suprafata glandului, este extrem de sensibil la orice atingere o perioada de timp destul de lunga dupa ce are loc prima decalotare. Este recomandat sa fie spalat cu foarte multa atentie cu apa si sapun si pe urma toata suprafata glandului sa fie acoperita cu un strat foarte subtire (fin) de unguent cu extract de galbenele sau cu crema Nivea. Dupa o anumita perioada de timp va dispare atat senzatia de usturime cat si starea indusa de sensibilitate inca extrema, existenta in acest moment. Multa sanatate!

| Raulalexandru2005 a răspuns:

Cheama o fata sa vezi ca o sa iti treaca