| dan1989 a întrebat:

Am avut mai multe relatii cu fete insa am suferit mult de pe urma lor. Din aceasta cauza am ajuns sa imi pierd increderea in mine dar si intr-o eventuala fata ce ar putea sa apara in viata mea si cu care as putea avea o relatie. Ce sfat ati putea sa imi dati?(rog seriozitate). Eu sunt mai sensibil de fel, pun suflet de fiecare data si foarte mult (recunosc, este probabil un defect). Pana acum am fost luat drept prost, fraier, papagal, "roata de rezerva" - asa cum spunea una din fetele cu care am fost. Eu imi doresc ca o fata sa-mi ofere iubire,incredere, respect si pe care sa o rasplatesc cu aceleasi sentimente frumoase. Consider ca sexul nu e cel mai important, acesta reprezentand rodul iubirii a doua persoane ce formeaza un cuplu. Va multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Esti un baiat de apreciat si pacat ca domnisoarele din ziua de azi iau exemple de viata lumea din mass media si cauta doar sa profite.de acum incolo incearca sa nu mai fii atat de naiv, asta e greseala ta si ai sa pierzi mult in viata din cauza naivitatii.mereu cand iti faci o relatie imprima-ti in cap intrebarea : " oare este adevarat ce spune ea?"," cat la suta este adevarat ca fostul iubit a fost un betiv si a inselat-o sau mai stiu eu ce. " mereu sa iti pui intrebari asta e ideea si in final cand iti vei gasi persoana potrivita, pentru ca toti o gasim mai devreme sau mai tarziu, in timpul ala sa te intrebi daca totusi ea nu este cea cu care trebuie sa fiu si sa te impaci cu ideea chiar daca voi va veti iubi si totul va fi bine, mereu sa ai psihicul pregatit pentru orice, fiindca o persoana sensibila ca tine daca ar avea o relatie de 5-7 ani cu o fata si ea l-ar insela sau Doamne fereste ar avea un accident cu sfarsit urat, tu ai fi omul care ar putea ajunge si la depresie, deci incearca sa iti faci un psihic mai puternic si sa fii in viata pregatit pentru absolut orice.in afara de asta cand ai o prietena,incearca sa nu o sufoci cu mesaje,nu ii aduce reprosuri si nefacand astea, nici tu nu accepta ca ea sa ti le faca tie, iar atunci cand simti ca o relatie se raceste fi-i barbat si da-i u papucii inainte. sper ca te-am ajutat si iti urez mult succes si apropo tu nu ai pierdut nimic ca ele te-au lasat, ele au pierdut si isi vor da seama mai tarziu asa ca tu nu trebuie sa regreti nimic, ele trebuie sa se mai maturizeze.te salut!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca sa mergi mai des pe la biserica. Poate vei vedea o fata care merge (mai) des, ca tine. Probabilitatea ca o asemenea fata sa investeasca mai mult intr-o relatie este mai mare.
Bafta!
P.S. Mai uita-te si prin biblioteci, librarii, vezi ce fete au si alte interese decat discotecile si chefurile.

| Mann02 a răspuns:

Poti sa dai mana cu mine, singura diferenta e ca eu incep sa imi pun limite in sensul ca daca am vazut ca ma ia de prost la un moment dat nu m-am mai lasat sa vorbesc cu ea pana nu m-a cautat (nu am cautat-o), am fost lovit si acum perioada de recuperare dureaza mai putin... cand ti-am citit intrebarea parca mi-ai fi luat cuvintele si le-ai pus acolo... promovez aceleasi lucruri si inca sper sa gasesc pe cineva care sa aprecieze lucrul asta, desi pana acum, cam nu am dat de nimeni care sa imi arate asta, toata lumea cu care am vorbit pana acum isi pune bazele in interese.

| SentimentalConsil a răspuns:

Ntz ntz ntz, uitandu-ma la profilul tau am avut surpriza sa dau de niste raspunsuri care nu denota caracterul pe care l-ai postat in aceasta intrebarea, inceputul unei "vanatori" thinking

| SpawNury a răspuns:

Si eu am fost la fel, daca ai sub 20 de ani, nu prea te chinuii cu "dragostea". Fii asa cum sunt ele, o saptamana doua, sau o noapte. Incearca sa nu pui suflet, nu asculta muzica de dragoste, incearca sa fii happy, sa iesi cu prietenii [baieti] fa lucruri barbatesti, si indragoste-te pentru ultima oara, de fata cu care te vei casatori. Salut si succes.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Foarte faina intrebarea, bun deci si eu eram ceva de genu intr-un timp, ma rog nu poti ramane asa, nu vrei sa fi carpa tuturor nu? ..asa ca trebuie sa stii pune piciorul in prag. Si sa nu te mai iei dupa inima ci dupa creier, cateodata el stie mai binelaughing
Gandeste-te ca is fete care ar da orice pentru un om ca tine, dar cum spunea cineva o data..toate la timpul lorlaughing
Baftawinking

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Foarte frumos ce ai scris, îmi aduci aminte de mine acu' câţiva ani.Stai liniştit că o să vină şi o fată care o să te respecte, iubească şi înţeleagă.Din partea mea multă baftă