| stefan60 a întrebat:

Salut am nevoie de niste statusuri de bucurie... Dau Funda! scuze pentru categorie

1 răspuns:
| meee3333 a răspuns:

Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde !
De cate ori ma vei privi cu ura si manie. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie !
Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt ;x
Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !
E semn ca ceii ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara;x
Traiesc din fantezii, visez la nebunii.E o poveste pe care o stiï.
Ma uit la el nici macar nu imi pasa.poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !
Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau
Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă :-J
De azi am un sigur scop.sa pun fericirea mea pe primul loc.
Toti ma mint si el ma minte.nu conteaza.viata merge inainte.
Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
Viata mea, daca nu ar trece lânga tine n-ar conta nu ar fi a mea

Ochii tai i confund mereu cu marea ma înec in ei ei îmi spun ce vrei

A fost de-ajuns o privire ce n-o pot, n-o pot uita.

Cu gandul pret de o clipa sa te-nteleg as fi vrut, As fi ramas cu tine, c-am sa te pierd nu am crezut. Afara numai vantul, gonind prin noapte spunea, Sa las in urma timpul, ce mult prea, prea iute alerga.

Ascult cum ploaia se intoarce-n viata mea, Totul e-n umbra de cand nu mai esti in ea, Sub norii care ma-nconjoara ca un zid

Nu te gandi nici un moment ca imi sta gandu` la despartire,Nu te gandi ca mi-ar trece prin cap sa te insel vreodata, Te iubesc prea mult, nu as putea, esti singura fata
Sunt fericit ca ma iubesti, e`un sentiment reciproc,Ma`ntreb de multe ori ce mi-ai facut de m`am indragostit pe loc

Va trece timpul, ai sa uiti, durerea provocata,Se vor vindeca si ranile lasate de`acea iubire`ndepartata,si-atunci. vom fi doar noi doi, nimic nu va conta,Nici ce am fost nici ce`am facut, nimic, doar dragostea

Parca secundele sunt ore. cand nu esti langa mine,Orele sunt zile, zilele sunt saptamani,Timpul nu`si mai are rostul,

Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudata,Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrata,Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot,Sunt dependenta, iar pentru mine tu esti singurul antidot

Credeam ca traiesc un vis,departe de realitate,Si ca intre noi avea sa fie un sentiment aparte. Dar esti departe!Mult prea departe de mine

Printre asternuturi albe sau peste campii cu flori,Alergand ca 2 copii,dar parca ma trec fiori!De cate ori sa mai repet?ca pot sa te astept...De cate ori ma uit la ceas.de atatea ori respir incet.Simt cum se scurge-n mine ultima clipa din viata

Regret ca te-am lasat sa pleci acum 3 ani de zile,Poate tu n-ai realizat, dar ai rupt sufletul in mine

M-ai facut sa devin eu, ceea ce n-au reusit multi

Ai ramas in mintea mea. nu te pot scoate nici sa vreau.A ramas amintirea: 2 copii ce se iubeau. Si credeau ca nimeni n-o sa-i desparta. cand dansau razand in ploaie,N-aveau de unde sa stie c-o relatie poate declansa razboaie,

N-avem nevoie de o despartire sa ne dam seama,Stim sigur ca doar impreuna invingem teama. N-o sa renunt nici macar o fractiune de secunda,Fiindca intotdeauna pierzi daca renunti la lupta.Eu stiu ca nu-i de joaca,de aia nici nu ma joc

Ca poate sa-l mai auzi o data ai vrea, te-ndrepti spre telefon. Si vocea lui cand iti spune 'Alo' te lasa fara de ton,La ceasul cand altii dorm tu revii si memorii-s inca vii.Stiu, impaca-te cu el cat inca nu e prea tarziu

Nu te mai gandi cine, cum a gresit,Nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit

Te rog nu mai plange cred ca-mi ajunge ,Si simt cum durerea mea zboara spre nori.Primesc de la tine doar lacrimi senine ,Le sterg cu aceeasi durere ce-o port

Inzaia ma simt cand privesc in ochii tai,E un ocean de bucurie`n ochii tai,Un Univers de fericire in ochii tai,De`aia plang acum ca vad prin ochii tai

Ma intrebi daca te-am inselat eu iti zic da,e adevarat,Si ne certam...si ne certam ca doi nebuni,Dar te sarut si ne impacam si tu ma certi,tu ma certi pentru ca iti place sa ma ierti

Trebuie sa fim mai buni,Sa nu ne lasam conduse inimile de minciuni,Caut sa am puterea sa sa pot sa visez,Sa nu ma opresc din drumul pe care-l urmez

Nu lasa timpul ramas,Sa te faca sa devii un suflet fals,E ura multa , multa

Mi-au zis ca pur si simplu nu am sanse sa cladesc intr-o lume,in care mai peste tot, toti cred c-au dreptul sa darame

Erai atata de suparata cand ai iesit din casa,Vad din ochii tai o lacrima avea sa cadaM’am asezat pe scara si lung te priveam,

Am promis de multe ori dar iti jur ca ma schimb,Te rog sa ma ierti pentru tot ce am facut,Si te rog sa ma privesti cum o faceai la inceput,Strange’ma in brate caci inima imi plange,Sufletul mi’e trist dar gata imi ajunge

Eu n’am cum sa uit chiar daca tu m’ai uitat,Recunosc ca’am stricat tot ce a fost frumos ,Acum insa regret dar stiu ca n’are rost

Am incercat sa fac orice sa uit de durere,Dar tot ceea ce fac imi aduce doar belele,Lacrimile mele sunt din ce in ce mai rec
Vrei lumea numai pentru tine,Cu miscari si gesturi fine.O vei avea , atat de eleganta , esti o stea

Umbla vorbe despre tine ca la telefonul' fara fir,Da nu-i nimic,face parte din parfumu' tau,Sa faci atatea victime in drumu' tau,Ca e bine,ca e rau nu-s aici ca sa te judec,Sunt aici sa-ti spun ca te admir din suflet,

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Viata bate filmul, tu vrei cel mai tare rol.Crede-n tine si alunga toata ura.Spera-ntotdeauna c-o sa dai tu lovitura.
In viata mea…Tu mi'ai lua si inima si-ai da-o pe nimic,Sunt de capu meu independenta, descopar vicii.In viata mea. N-ai ce cauta , simt, deja nu vreau sa te mai vad

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Dar eu stiu deja ca vreau cu totul altceva,Inchide ochii iti poti imagina,Ca lumea e a ta

Du`te. somn usor. Fa bine.in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine. sa stai. retine. Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens O prietenie stransa si`un suflet imens ! :X
sper sa iti fie de folos.pupicibig grin