| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie neaparat de sfaturi! Sunt foarte deprimat in privinta cu fetele! Sa incep cu inceputul! Deci nu stiu parca e scris acolo ca sa nu fie asa ca la altii.Cum cunosc tinerii persoane noi in ziua de astazi? Facebook.Dau cereri la fete,fete acceptabile,nu ma uit la printese ca stiu ca nu am sanse,dar nici macar accept nu primesc de la fete, in marea parte, din 10 cereri, cam 2-3 sunt acceptate.Nu am prostii pe profilul de Facebook, am poze, check-inuri, cateva glume decente atata si nu pot spune ca sunt dinal cu 2 likeuri,ca asta conteaza acum, cine are multe likeuri, am cam la fiecare poza pe care o postez cu mine in jur de 120.Am 19 ani si pana la varsta asta nu s-a legat nimic,nu am avut nici o relatie nimic, am incercat, dar am primit refuzuri de nenumarate ori.Si vad pe strada,pe Facebook,fete frumoasa cu niste baieti urati si parca mai tare ma ea suparareaDe urat nu sunt urat, adica am 1, 73 ochi albastrii, arat bine fizic, am facut sala de forta cam 2 ani,sport de performanta-box scoala am terminat-o la un liceu bunicel din oras,ma imbrac la moda,tuns,pensat,parfumat,acum lucrez,am permis,am masina,o situatie financiara buna,calm, sensibil, glumet etc.Si azi am dat niste cereri, cam 15 mi-au acceptat 2 fete, si fetele sunt online, si i-am spus unui prieten bun ca sa fac un experiment sa dea si el cerere la fetele alea care le-am dat si cam la toate fetele a primit accept si nu pot spune ca baiatul e o frumosete.Nustiu ce sa fac, ma simt nasol tare, adica am 19 ani simt nevoia sa ies cu fete sa incerc cu ele ceva,dar vad ca nu iese nimic,poate ca gresesc eu undeva,dar nu imi dau eu seama. Ceva sfaturi, pareri, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Cineva din cercul de prieteni care are o amică liberă poate să-ți facă cunoștință cu ea.

| Bondarel99 a răspuns:

Foarte rar fetele isi fac relatii pe Facebook. Si eu primesc multe cereri (nu sunt nici eu printesa laughing ) de la baieti si le accept pe majoritatea dar numai daca avem si ceva prieteni in comun, dar apoi vad 10-15 mesaje cu "buna". Serios, m-am saturat, ce doamne iarta-ma crezi ca poate raspunde o fata la "buna"? E clar ca daca zic "buna" urmeaza "ce faci?", "cati ani ai?" apoi rugaminti de iesit, pe bune o fata nu intra in vorba cu orice necunoscut asa, e plictisitor si nici nu vad ce ai putea sa vorbesti cu un necunoscut care e EVIDENT ca lumina zilei ca a mai trimis mesaje la alte 100 de fete, deci e doar o oaie din turma aia pe care vrea sa o prinda.
Deci nu pe Facebook. Esti tanar, ai masina, ai bani de suc, iesi din casa si cunoaste oameni noi, inclusiv fete, nu iti poti da seama de un baiat doar dintr-o poza de pe Facebook si un mesaj cu "buna".
Te rog, nu incepe si tu cu ideea ca Facebook e un site de matrimoniale, intre socializare si matrimoniale e cale lunga.

| SG1995 a răspuns:

Da, invata cum sa comunici cu ele, toate calitatiile astea ale tale sunt inutile daca nu stii cum sa vorbesti cu o femeie. Cert e un lucru atata timp cat o pupi in cur femeia te treateaza ca pe un gunoi, dar cand ii arati ca te doare in papuc o sa ii de-a balele dupa tine.

| Butin a răspuns:

Iesi in cluburi mai copile. Acolo e toata vrajeala nu pe Facebook. Du-te la facultate, acolo e raiu. Ai mai mari sanse sa combini in parc la intamplare decat pe facebook.crede-ma

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa te porți natural cu fetele, încearcă sa tatonezi un pic terenul, sa le intelegi un pic felul de a fii ca sa stii cum sa le abordezi, dar in viata reala nu pe situri. Pe situri decat daca le cunosti din alta parte sau aveti prieteni comuni ca sa se lege conversatia. Trebuie sa fii mai detașat și relaxat când abordezi o fata. Ca și cum nu ai nimic de pierdut. Păstrează un pic misterul și lasă le pe ele sa vorbească mai mult. Trebuie sa înveți sa fii mai receptiv la semnalele lor sa ți dai seama care sunt mai abordabile. Facebook- ul e doar un site de socializare. Nu conteaza nr de likuri nu e viata reala e doar o forma de divertisment. Pt mine oamenii care sunt exagerati de activi pe Facebook imi dau impresia ca nu prea au viata personala si ca incearca doar sa epateze.

| ShamelessQboy a răspuns:

Păi tocmai asta este problema ta, ca esti prea complexat si prea precaut, deci stand in zona de precauție ai sa cunosti persoane aflate în aceiași zona, care si ele se vor teme ca si tine de...
Si atunci când acele fete vor decide ca vor ceva, tunel vei considera fete rele care nu sunt de tine, tu având o parere prea buna despre tine însuți!
Dacă ai avea curajul sa vezi si sa iti accepți greșelile, automat vor dispărea si problemele.
Succes!