| Dfghhghu a întrebat:

Am o mica problema. Ideea e ca eu am prieten foarte bun (ne intelegem ca fratii) care a avut o iubita cu care a stat aproape 2 ani. Ei bine, ei acum s-au despartit (acum 2 saptamani) dar el inca mai spera sa se impace cu ea. Problema este: mie imi place de aceea fata mult si ea nu stie daca sa stea cu mine sau nu (nu mai vrea sa stea cu el) dar el se va supara? Adica ei nu mai sunt impreuna dar ma gandesc ca el inca vrea sa fie din nou cu ea iar eu m-am bagat peste. Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac, imi place si de ea dar nu vreau ca prietenul meu sa fie suparat...

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Spune-i ca o placi pe fosta lui si ca daca nu mai vrea sa o recucereasca sa te bagi tu, asta ca sa nu se supere si sa il pierzi.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai departe de iubitele sau fostele iubite ale prietenului tau, ca nu merita sa dai o prietenie frumoasa, pe o fata usuratica, care sare din baiat in baiat.

| oz_1736 a răspuns:

Niciodata sa nu vinzi un prieten bun pe o gagica. Aia se desparte si de tine, iar tu ai ramas fara aman2

| cristimihailov a răspuns:

In teorie nu ar fi ok.

Acum, poate nici nu vrei sa scapi oferta.

Poate e mai bine sa faci tranzitia mai usoara, el sa se desparta de ea si dupa 6 luni sa zicem voi doi va cuplati oficial. Pana atunci mai pe ascuns.

| Sofer a răspuns:

O sa fie supărat dacă te cuplezi cu ea. Dacă e ca un frate nu ii poți face asta.

| Cristina788 a răspuns:

Dacă acceptă să iasă cu tine înseamnă că nu e serioasă.
Care fată își trădează prietenul? Nu mi se pare norml

| Dfghhghu explică (pentru Cristina788):

Mai citeste odata intrebarea te rog...