| Hellboy96 a întrebat:

Salut.

As dori câteva sfaturi pentru a îmbunătăți o relație.

Răspuns Câştigător
| Anonim2136493 a răspuns:

Pentru a-ți face partenera sa se simta apreciata, gandeste-te la cum ti-ai dori tu ca cineva sa se poarte cu tine intr-o relatie.

1. Ascult-o întotdeauna fără să o întrerupi și întelege-o, chiar daca ai mai auzit povestea de 99 de ori.

2. Nu iti varsa niciodata nervii pe ea, incearca sa ii spui calm din ce cauza esti suparat si rezolvati impreuna problema.

3. Nu te impune. E o diferenta fina dar mare intre,, Hai sa...'' si,, Ti-ar placea sa? ''.

4. Complimenteaz-o zilnic, chiar daca ii spui mereu aceleasi lucruri! Niciodata nu va fi indeajuns rolling on the floor

5. Povesteste-i lucruri personale, ce te-a deranjat intr-o zi, despre ai tai etc. Lucrurile astea va apropie mai mult.

6. Ai incredere in ea si nu o banui niciodata ce face cand iese in oras cu fetele!

7. Gesturile mici o vor face sa te iubeasca de 10 ori mai mult. Cumpara-i o floare/Rupe una de pe strada si pune-o in parul ei. Deschide-i usa cand intrati intr-un local/masina. Intinde-i haina ta daca ii e frig/daca nu rolling on the floor. Lasa-i din mancarea ta daca ii e foame. Stai mereu in partea dreapta cand o iei de mana ca un gentleman. Prezint-o mereu cu mandrie prietenilor tai. Posteaza lucruri frumoase despre ea la story ETC. Sunt extrem de multe moduri in care o poti face sa se simta unica.

8. Trimite-i SMS-uri pe parcursul zilei, intreab-o ce face sau spune-i ceva frumos, incearca sa nu vorbesti cu ea doar seara.

9. Ofera-i lucruri marunte si de suflet care sa ii aminteasca de tine. O bratara, o fotografie cu tine mica, un bilet, un lantisor etc.

10. Nu o jigni, chiar daca esti suparat/nervos din cauza ei.

Sper sa te ajute. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Comunicati intre voi des? va intelegeti? ai incredere in ea? simti iubire ca la inceput?

| Hellboy96 explică (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru Hellboy96):

Atunci daca e si invers la fel, e perfect

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dă-i bani.

| copac1234 a răspuns:

Fii activ in relatie