| anonim38 a întrebat:

Am 15 ani si inca n-am avut un iubit, nu stiu cum e sa simti un sarut.Mi-as dori sa fiu intr-o relatie cu cineva pe care plac, dar nu stiu cum sa fac. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?

5 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună! Nu dispera, ai doar 15 ani,toată viața înainte, nu vei muri fără primul sărut sau primul iubit. Așteaptă, vei da și tu de un băiat care-ți va tăia răsuflarea, doar mai așteaptă un pic, încă nu a sosit momentul

| OnuOnulică a răspuns:

Eu zic sa te calmezi...nu esti singurul in situatia asta. Mai sunt multi copii care nu au avut iubi/iubita pana la varsta asta. Parerea mea ar fi sa astepti pana gasesti pe cineva potrivit.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa gasesti un baiat fata de care sa ai sentimente puternice. Nu este acelasi lucru sa iti saruti alesul cu a saruta pe un oarecare.
Tot ce poti sa faci este sa iesi mai mult in medii unde poti intalni baieti. Mergi la activitatile liceului, iesi cu prietenele in diferite locuri, daca ai o pasiune incearca sa gasesti un loc unde sa te ocupi de ea intr-un colectiv...

| StarKiss a răspuns:

Așteaptă până când găsești pe cineva potrivit. Nu te grăbi. Cu siguranță îți vei întâlni băiatul special. happy Răbdare!

| Loxiss a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 16 ani. O sa ai si tu un prieten cand va fi timpul. Ai rabdare si nu te arunca intr-o relatie doar de dragul de a vedea cum e. Si cel mai important, nu crede tot ce ti se spune. Daca placi un baiat, da-i de inteles prin priviri subtile, zambeste-i, cere-i ajutorul la anumite chestii, dar nu te tine de el si nu ii spune ca il placi pana nu esti sigura ca simte la fel. Bafta!