| NutLine_9225 a întrebat:

Salut.As vrea ceva idei in legatura ca ejaculez prea repede, ce as putea face...Ca sa nu se ma intample? Sau ceva exerciti de exthinking ajutati-ma va rog.mersi

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este relativ complicat, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi.

| katy a răspuns:

Nu ai niciun exercitiu de facut.totul tine de psihicul tau din momentul ala.ce trebuie sa faci e sa te gandesti la cai verzi pe pereti, la cu totul altceva incat sa indepartezi senzatia aia ca se apropie si asa prin mai multe repetari ais a reusesti sa te abtii din ce in ce mai mult