| gogoasa a întrebat:

Salut.As vrea sa-mi dati si mie un sfat privitor la faptul ca:m-am intilnit cu prietenul meu 2 luni, cu toate ca ne cunoastem din copilarie, suntem in relatii destul de bune, insa dupa mica noastra relatie ca iubiti am inceput a ma dezamagi in compartamentul lui, fapt demonstrativ era gelozia prea mare, certuri permanente de la toate maruntisurile, facind toate aceste lucruri crezind ca va afecta relatia noastra pozitiv, insa a fost cu totul invers, toate acestea au dus la despartire, de care s-a temut foarte mult, insa eu nu am mai putut rezista tuturor acestor capricii.Si am hotarit sa punem punct! Insa dupa o perioada de 3 luni, am inceput a comunica din nou si anume fiind el cu initiativa de a atinge anume subiectul ce tine de fosta relatie, din care inteleg ca el traieste cu speranta de impacare, dindu-mi de inteles ca vor interveni careva schimbari privitor la compartamentul sau! Dar totusi sunt foarte confuza, si nu stiu ce sa cred si cum sa procedez mai departe(tinind cont de faptul ca chiar daca nu suntem iubiti, pe noi ne leaga prietenia noastra din copilarie)! Ce ma sfatuiti sa fac, dupa care sa nu regret?

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Gelozia e ca un drog, nu exagerez cu nimic î-ti spun din experienta traita pana acum. Acum tie prieten, maine îti va fi sot, stii ce te asteapta? În viata trebuie sa ai încredere în cel pe care-l iubesti, dar nici sa-i dai motive pentru a deveni gelos.

| spin a răspuns:

Eu zic ca nu te costa nimic daca ii mai acorzi o sansa. poate sa schimbat.nu ai de unde sa stiiwinking