| aurora07 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Cu ceva timp in urma, pe un site de socializare, m-am cunoscut cu un baiat. Eu avind 23 ani iar el 27. Ne-am imprietenit, am inceput sa discutam, ne-am placut. De atunci am inceput sa tinem legatura, sa discutam ore in sir pe skype, ne placea sa petrecem timpul impreuna. Asa a trecut 1 luna si jumatate. A venit si momentul intilnirii reale...la fel ne-am placut foarte mult. Am petrecut seara frumos, am fost in oras, dupa care am venit la mine si am petrecut o noapte in doi, nu ne-am putut abtine sa nu facem dragoste. A doua zi a plecat acasa, dar am continuat sa ne sunam. Eu, de felul meu, sunt o fata retrasa si cam timida, incepusem sa-mi fac griji de ceea ce va crede el despre mine, pentru ca a fost pentru prima data cind am facut dragoste cu cineva la prima intilnire(reala), a doua problema era ca inca nu il cunosteam bine. Imi parea rau de ce am facut, am mers prea departe cu el. Cum am mai zis, vorbeam la telefon, dar pina ce eu nu ii dadeam bip, el nu suna, foarte rar se intimpla sa sune el fara ca eu sa-i dau bip. L-am intrebat care este problema, el mi-a spus ca asa este felul lui de a fi dar vrea sa fie cu mine, ca ii place de mine. Ne-am mai intilnit de citeva ori. Cind ne vedeam fata in fata totul era bine dar cind ne desparteam si nu ne vedeam, aveam impresia ca uita de mine. Deja am inceput sa cred ca are nevoie de mine doar pentru sex si ca nu sunt eu unica la el, ca mai are pe cineva dar imi ascunde. Imi placuse foarte mult de el si ma durea asta pentru ca eu inainte de al cunoaste, sfirsisem o relatie in care am avut foarte mult de suferit, am fost mintita. L-am rugat pe el sa-mi spuna adevarul in fata, daca are nevoie de mine doar ca sa-si petreaca timpul sau vrea o relatie serioasa cu mine. I-am spus ca mie nu prea imi place ca el vine la mine doar noaptea iar dupa ce pleaca, uita de mine, ca numai eu mereu trebuie sa-l caut. El mi-a spus ca eu iau totul in serios, ca prea il grabesc si ca trebuie sa am rabdare. Din pacate relatia noastra dupa asta a inceput sa se strice, vorbeam mai rar si cind vorbeam, el ma trata cu indiferenta. Acum el este plecat peste hotare dar cu parere de rau, cind a plecat nici nu a venit la mine sa-si ia ramas bun. Cind l-am sunat, mi-a spus ca a fost ocupat. Foarte mult m-a durut asta, doar am fost totusi impreuna... Dupa o zi, vizitind pagina lui de pe situl de socializare unde ne-am cunoscut, am vazut atasat la poza lui un cadou pe care scria: "imi este frig fara tine!". Mi-am dat seama ca o simpla prietena nu ar scrie asa ceva la poza lui si ca el era cu mine dar mai era si cu altcineva probabil, ca m-a mintit. Foarte enervata si disperata, nu m-am putut abtine sa nu-l intreb de asta, l-am intrebat de ce m-a mintit, de asemenea fiind foarte suparata si fara sa ma abtin, l-am numit cu cuvinte rele. El nu mi-a dat nici o explicatie privitor la acel cadou, ori ca are pe altcineva, dar s-a suparat ca l-am numit. Ca el mai simtea ceva pentru mine dar eu am facut ca totul sa se termine prin acele cuvinte scrise. M-a blocat pe acel site, nu mai vorbim la telefon si cred ca nu mai vrea sa ma vada. Nici eu nu l-am sunat, m-am saturat sa ma rog la el, dar din pacate mi-a ramas in inima, fara sa vreau, mereu imi apare in gind si cind ma gindesc la el, am mereu un gol in suflet. Uneori atit de mult vreau sa-l revad, sa fie bine, sa fim amindoi. Nu imi gasesc linistea. Nu stiu ce sa fac, sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe sau sa caut o solutie de impacare? Sa incerc sa-l recuceresc, poate o sa-si schimbe atitudinea fata de mine? Poate eu am gresit ca l-am numit cu cuvinte rele si prea repede am cerut de la el seriozitate, nu am lasat sa mearga lucrurile incet si de la sine. Poate trebuia sa-i arat ca sunt cea mai buna si nu sa insist cu principiile mele.Sincer, nu stiu ce sa fac, cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Totul a fost o aventura.A vrut doar sex.
Acum, nu stiu daca a tinut sau nu la tine, dar cert e ca a obtinut ce si-a dorit. Inca esti tanra si ai toata viata inainte, iar timpul este si suficient ( dar si necesar) sa-ti gasesti un barbat care te merita.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

O solutie de impacare? Never! Nu vezi ca nu-i pasa de tine? Decat sa fi in relatie cu el si sa suferi pe tot parcursul relatiei, mai bine suferi acum cateva luni(sa speram ca mai putin) si gata.Este un mincinos macar putea sa-ti marturiseasca daca a gresit.Cum poti sa ai incredere intr-o asa persoana? Si de ce nu si-a luat ramas bun? De ce te trateaza cu indiferenta? Pentru ca nu-i pasa de tine.Cauta-ti un baiat caruia sa-i pese de tine, si nu te mai arunca nici macar la primele 20 de intalniri la sex pentru ca o sa creada ca esti doar o usuratica.

| cuvant a răspuns:

Salut,
Incearca sa treci peste deoarece chiar nu te merita, si-a batut joc de tine, s-a culcat cu tine.,. adica asta a vrut si deoarece nu erai din oras te-a manipulat.
Nu merita o recucerire..deoarece tot asa va face... ci lasa-l ca isi merita cuvintele..si cauta un barbat care te merita.

E normal ca ii simti lipsa..ca doar tu ai pus sentimente.iar el din cate spui tu nu... a pus doar alte lucruri.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu te merita! Tu esti o fata buna si iti doresti o relatie alaturi de un barbat care sa iti ofere siguranta, protectie dar, mai presus de toate, iubire. A fost o greseala sexul la prima intalnire dar s-a intamplat, asta este. Poate ca nu trebuia sa il suni tu atat de des si sa ii dai de inteles din prima clipa ca vrei ca si el sa se implice dar nu te mai gandi la ce a fost. Nu merita sa te impaci cu el. Nu conteaza ca l-ai jignit, nu spun ca asta e frumos dar el te-a jignit mult mai mult prin tot ceea ce a facut, prin comportamentul lui. Incearca sa iti ocupi timpul cu ceva, sa nu te mai gandesti la el, pana intalnesti persoana care sa merite.

| Belluuu a răspuns:

Fata esti tanara happy tu ar trebui sa-ti faci un barbat care sa tina la tine sa te iubeasca sa nu va desparta distanta si si nu te supara dar chiar la prima intalnire "sex"? sa fim serios chiar el te foloseste doar pentru asta, si nu se stie ce face el poate are pretena nai de unde sa stii(informati) eu iti zic sa treci peste chiar daca iti place mult de el happy is multi barbati in lumea asta si poti cunoaste altu care sa nu constea in distanta si sa stii ca si el tine la tine si nu te foloseste ca pe o "jucarie" cel mai bine ii sa cauti unu cu bun simt sa te rasfete sa dea orice pentru tine
P.S: asta-i parerea mea happy iti urez succes :*

| givehelp a răspuns:

Un cui il scoate pe altul, asa faceam mereu in adolescenta. Dar din momentul in care am intalnit persoana fara care chiar nu puteam respira mergem si peste mindrie numai sa-mi ating scopul. Acum suntem sot si sotie. Bafta.