| Enaaa a întrebat:

nu stiu ce sa fac.Si m-am hotarit sa va intreb pe voi, dragi prieteni.
Povestea a inceput cind l-am cunoscut... el este mai mare decit mine, eu am 15, aproape 16, iar el a implinit 18.Este super simpatic, frumos, si sincer.Ne cunoastem de vreo 4 luni. Dar niciodata nu ne'am intilnit, doar la scoala de citeva oriiar cind ma privea mereu zimbea, doar ai spuneam "salut, ce mai faci?", adica niciodata nu am stat sa vorbim mult.Suntem foarte buni prietenei, ma asculta cins sunt suparata, si imi da foarte bune sfaturi, ne intelegem super bine. El spune ca sunt frumoasa, si ca sunt draguta, ma numeste "bebé" si chestii de astea.Intr-o zi, el mi-a spus ca vrea un sarut de la mine.Eu l-am intrebat cada el doar ma place ca prietena. El a spus ca un pic mai mult decit asta. Iar cind l-am intrebat daca vrea ceva mai mult, adica, sa fim mai mult decit prieteni, el mi-a spus ca nu, pentru ca nu se simte pregatit pentru o relatie serioasa, a suferit mult din causa la fosta, si acum nu reuseste sa isi deschida inima pentru alt cineva. Ce sa fac? credeti ca trebuie sa incerc sa ai arat ca il plac? ori trebuie sa ai dau timp? ori sa renunt?
multumesc mult pentru ajutorul vostru
pupici

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate ca ar mai trebui sa astepti. Da-i timp. Dar ai grija cum reactioneaza fata de tine de fiecare data. Nu-i da sarutul. Si, daca va mai vorbi frumos dupa aceea, merita sa ii arati ca il placi. Si, daca vei astepta pina rana din inima lui se va vindeca, poate va iesi ceva frumos din asta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Bunakiss
Parerea mea este ca ar trebui sa ai rabdare cu elbig grin Poate chiar a suferit din cauza fostei lui prietene si de aia. Cel mai bine ar fi sa fiti prieteni, sa te comporti cat mai bine cu el si sa lasati timpul sa decida in locul vostruwinking

| amaadina a răspuns:

Vrea sa te sarute, da' nu vrea sa fie cu tine...
Strange (de fapt e cam funny)...
Mai bine l'ai lasa in pace happy
Sau, ia legatura cu fosta lui prietena, si afla de ce s'au despartithee hee

| DeeVee a răspuns:

In primul rand foarte multe greseli gramaticale. fara suparare!
In al doilea rand... din cate am observat, el s'ar putea doar sa se joace cu tine... ce vreau sa spun e ca el nu vrea sa fie cu tine, vrea doar sa ii oferi altceva.happy

Baby.ShiNe

| cucu :> a răspuns:

Sincer daca tii la el de ce sa nu incerci?
Nu ai absolut de pierdutbatting eyelashes
Si sunt sigura ca o sa ajunga sa te placa daca mai insisti acum toate depind de tine. Asa cum el e alaturi de tine te asculta. te indruma fa si tu aceeasi lucruri.

Nu costa nimic mai ales ca tii la el. AJuta`l sa uite sa fosta si nu in ultimul rand asigura`te ca stie ca nu esti ca cea de dinainte x_x
Multa bafta!

| sy46 a răspuns:

Eu zic ca n-ar strica sa o iei incet cu el, insa ar fi bine sa nu te implici prea mult din start. Daca ti-a cerut sa-l saruti insa nu vrea o relatie serioasa, poate vrea doar sa experimenteze, poate poate uita si de fata aia. Daca il suprinzi frumos si iei incet controlul asupra situatiei, s-ar putea sa renunte la ideea lui de a nu-si mai deschide inima in fata ta in aceasta perioada.

| adina_6125 a răspuns:

Care ca tine la tine si vrea sa fie cu tine dar ii e frica sa nu fie ranit din nou...eu una ii inteleg si eu am trecut prin asta
ar trebui sa ii arati ca u chiar ti la el si nu vrei sa il ranesti si cand va fi gata ii va cere prietenia

... sper ca te-am ajutat. pup:*. sa imi zici cum a mers

apropo arunca un ochi si la interbarile mele pls:*happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa timpu` sa iti rezolve aceasta problema. Nu`l presa! V-a crede ca esti disperata dupa el, l-ai intrebat odata este suficienthee hee. Lasa-l pe el sa te intrebe data viitoare care va fi cat de curand.

Bafta`!:*:*:*

| Enaaa explică:

Scuze pentru greselile gramaticale

| kidutz a răspuns:

Wow, cat de mult seamana povestea asta cu a mea.Eu aveam 15 ani, aproape 16 iar el 18.aman2 din acelasi liceu.Eu a9a el a 11a. A bagat id`ul meu aiurea, a aflat ca suntem in acelasi liceu, tot vorbeam pe mess, devenisem foarte buni prieteni.Ne spuneam offurile, insa la liceu doar bunaa, ce faci? zambete ascunse.Eu eram dp o relatie de 1 an si sufeream. Tipul nu indraznea sa`mi spuna nimic si el fiind dupa o relatie.Imi datea de inteles ca ma place insa nu facea niciun pas pentru ca nu stia ce am eu de gand.La un moment dat, mi-am luat inima'n dinti si i-am spus ca mi se pare tare ciuat comportamentul lui si ca mi se pare ca vrea mai mult decat o simpla prietenie. Mi-a marturisit ca da, dar ca ii e teama sa nu fie refuzat.Ma rog, eu m-am aruncat aiurea fiindca mai aveam sentimente pentru fostul, dar pe acesta il placeam.Insa am acceptat sa fiu cu el. Pot spune ca la inceput nu a fost usor, insa acum a trecut 1 an si jumatate'el acum a terminat liceul, eu sunt a11a si ne iubim mai mult ca oricand.Deci.eu in locul tau, i-as da de inteles ca-mi place, insa doar atat, deocamdata.Fii langa el, vb cu el, invita`l in oras.si lasa`l pe el sa`si dea seama ca tu esti ceea ce vrea si sa faca el pasul asta.

| yleana_9727 a răspuns:

Daca nu este pregatit pentru o relatie serioasa, inseamna ca vroia sa spuna doua, trei cuvinte si tu sa cazi in plasa lui mai bine alege-ti altul cam de varsta ta.