| bymhyt a întrebat:

Salut, ce este un travestit? Este cumva o femeie care s-a nascut femeie si care si-a pus penis sau ce inseamna? Am vazut pe publi 24 si nu stiu ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Un travestit este o persoana care se imbraca in hainele celuilat sex. Nimic mai mult.
A nu se confunda cu trans sexual sau trans gender, concepte pe care le-am explicat la cealalta intrebare a ta.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Travestit este un barbat imbracat ca o femeie nicidecum o femeie.
Ai grija la asa ceva mai ales daca iti cauti jumatatea sa nu dai de cuc in loc de pupaza.

| Sofer a răspuns:

Transsexuali. Bărbat cu penis care are un corp frumos care arata ca o femeie.