| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Ce trebuie sa ii spui unei fete ca aceasta sa inteleaga ca iti place de ea si ca ai vrea sa o cunosti mai bine? (ma refer la interactiunea cu o fata pe care nu o cunosti de dinainte, care o vezi pe strada sau online si iti place).
Am tot incercat sa ma bag in seama cu orice chestie, dar small talk faci, small talk primesti laughing. De exemplu daca raspund la un story pe un subiect banal facem small talk pe subiectul ala cat merge (4-5 schimburi de replici) si aia e. Nu stiu cum sa fac sa fie mai profund. Si tot am incercat si acum am ajuns intr-o stare de nu-mi mai vine zic nici macar "buna" vreuneia.
De regula tipele imi rapund dar nu investesc in conversatie si nu stiu de ce. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi si pareri? Si m-ar interesa mai ales de la fetel de pe grup. Mersi anticipat happy

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Ii spui direct ce ai de spus și de zis -_-

| GenerațiaNouă2022 a răspuns:

Deviază și tu de la subiect și în același timp cauta subiecte comune
Dacă erai fata în fata cu ea, ce făceai?
Curaj, suntem barbati