| BogdanM275 a întrebat:

Salut, credeți că abstinența sexuala e benefică sau dăunătoare pentru organism?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Benefica nu are de ce sa fie...

| mihai69 a răspuns:

Nici, nici. E doar o alegere.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de perioada si circumstante...winking

| Frank51 a răspuns:

Pentru organism este indiferent, pentru creierul tau va fi stresant si inutil deci daunator.

Răspuns utilizator avertizat
| mariuscdrz a răspuns:

Pai practic abstinenta sexuala este atunci cand urla hormonii in tine si nu ai gagica, si totusi din diverse motive nu reusesti sa-ti faci o gagica, iar ca sa nu devii vreun obsedat sexual, ***, dependent de porno, preferi sa te abti de la poftele sexuale. Personal cred ca este o alternativa buna in cazul asta. Dar daca ai relatie, ai sotie, etc... si in loc sa ai o relatie sexuala cu perechea ta, preferi sa te abtii sexual, personal cred ca esti un ratat.