| Yoman1000 a întrebat:

Cum credeti ca e mai bine? Sa folosesc eu prezervativ sau sa foloseasca e anticonceptionale? laughing)

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si una si alta pentru o protectie 100%, prezervativul se poate sparge...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Sa folosesti tu prezervativ!
E cea mai buna metoda de contraceptie. Nu te ajuta doar la protectia de o eventuala sarcina, ci si de bolile cu transmitere sexuala, plus ca ajuta si la lubrifiere.
Anticonceptionalele trebuiesc prescrise de medic, in urma unor analize. Trebuiesc luate la ore fix, nici mai devreme cu un minut nici mai tarziu. Aduc dereglari are corpului si nu te previn de bolile cu transmitere sexuala.
Personal nu sunt de acord cu anticonceptionalele.

| wolder a răspuns:

Prezervativul
de ce?>

Te protejeaza si de bolile cu transmitere sexuala BTS

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de viata voastra sexuala. daca nu este foarte activa clar prezervativul. nu are rost sa supui corpul ei la schimbari hormonale doar pentru un act sexual odata la 2-3 sapt.

daca aveti o viata sexuala activa consultati un medic specialist sa va zica daca sunt potrivite anticoceptionalele si sa i le prescrie pe cele potrivite.

| Alcyon a răspuns:

Sa folosesti tu prezervativ. Anticonceptionalele au efecte secundare foarte neplacute si se poate sa ai probleme mari de la ele.

| MetalHead04 a răspuns:

Foloseste prezervativ tu, lubrifiaza si anticonceptionalele sunt naspa, pot avea efecte secundare.

| AlisPretty a răspuns:

Amandou sau tu prezervativ.

| halcyon16 a răspuns:

Mai bine folosesti tu. Exista riscul ca ea sa nu mai poata avea copii niciodata. Sau alte probleme urate.