| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci am 16 ani, (clasa a 10-a) si acum ma gandesc sa sa o invit pe o fata in oras, mai exact o fosta colega (mi-a fost colega pana in (clasa a 8-a). Acum suntem la scoli diferite dar ele sunt aproape una langa alta mai exact la o strada diferenta. Si cand ne intalnim din intamplare vorbim, radem etc... Dar acum imi e cam rusine sa o invit in oras pentru ca in clasa a 8-a am intrebat-o daca vrea sa "fie cu mine" si a spus ca nu. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Incearca-ti norocul... poate daca intreci masura si vrei sa o saruti sa iei vreo palma, dar de pierdut nu ai ce pierde..incearca sa vezi daca te place vreun pic, vb cu o prietena de-a ei in cazul in care ea vb despre tine.

| GreenBubble a răspuns:

Incercarea moarte n-are!
Ar treuii sa incerci, o inviti in oras ca amici mai intai, vezi cum decurg lucrurile si dupa o sa-ti dai tu seama daca e ok sa faci si pasul urmator sau nu.

| Bubi19 a răspuns:

Invit-o. Poate acum te place și ea pe tine și cred ca acum ai șanse mai mari cu ea, poate și ea gândește altfel.
Bafta multa sa ai. :*

| andreyaelena a răspuns:

Atata timp cat va intelegeti bine nu inteleg de ce iti este teama fii deschis cu ea si comportate natural... intre timp poate fata s-a schimbat sau poate ca nu vrea o relatie tocmai pentru ca nu vrea s-a stricat pritenia p care o aveti asa se intampla iti spun din propria experienta vb deschis cu ea daca intr-adevar sunteti prieteni o sa fie si ea sincera cu tine

| bogdannn9696 a răspuns:

-vroiam sa te mai intreb ceva
-spune
-ai vrea sa iesim sambata la un suc ceva?
-sambata viitoare? paii vorbim ca mai este o saptamana pana atunci, vedem
-ok, mai vorbim
noapte buna
-nb:*

Cam acesta a fost dialogul cand am vorbit cu ea... Ce parere aveti?

| Puisor299 a răspuns:

Invit-o...poate ea te considera un simplu amic dar daca te apropi de ea oo sa inceapa sa te iubeasca cred` Bafta :*happy