| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut. Îmi place de o fată. M-am văzut cu ea, dar în mare parte vorbim prin mesaje(e putina distanță între noi). Ea mi-a spus ca nu are încredere în băieți după ultima relatie și ca nu are rost sa încerc. Totuși e grijulie cu mine( îmi zice sa am grija cum conduc, mi-a și indirect ca sunt simpatic) Mi-a mai zis ca nu știe cum de încă vorbeste cu mine. Credeți că aș putea cumva sa o fac sa aibă încredere în mine și sa avem o relație?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai putea cumva sa o castigi cu rabdare si fiind respectos, fiind atent la ce spune ea, ce anume ii place la un baiat si ce anume nu, pe parte de comportament.
Ele cand au trecut printr-o despartire dificila asa fac, au aceasta nesiguranta, incertitudine, de parca toti baietii sunt la fel!
Se poate pe viitor sa ajungeti la a avea o relatie la fel de bine cum se poate sa observi ca doar ai pierdut timpul, pentru ca femeile care sufera si o dau cu asta ca "nu sunt pregatita pentru o noua relatie" sau " nu imi doresc pe nimeni in viata mea " fie au suferit foarte mult si spun adevarul ca nu le arde de o noua relatie, fie nu le place o anumita persoana si nu o considera compatibila...

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, daca ti-a spus ca nu este interesata de baieti si nu are incredre in ei, ar trebui sa intelegi omeneste, ca nu-i intersata in nici un baiat, nici macar in tine.
Faptul ca ti-a spus sa ai grija cum conduci nu-i pentru ca i-ar pasa ei de grija ta, dar probabil a spus-o ca sa elimine momentul penibil din discutia voastra.

| 120bulevard a răspuns:

"Ea mi-a spus ca nu are încredere în băieți după ultima relatie și ca nu are rost sa încerc."

Greseala incepatorului, nu-ti mai pierde timpul cu ea, chiar si prin absurd daca reusesti sa-ti faci o relatie cu ea mereu o sa apara scandaluri, certuri, comparatii cu fostul, acuzatii, amenintari, mereu o sa te suspecteze de lucruri pe care tu nici macar nu le faci, o sa-ti puna la indoiala loialitatea fata de ea, pana cand relatia va degenera in toxicitate si va avea un final nu tocmai placut unde tu vei avea cel mai mult de suferit pentru ca banuiesc ca esti un baiat bun care vrea sa se ofere cu totul. Trateaz-o ca pe o prietena, nu-i mai da asa de multa atentie si n-o mai urca pe piedestal, o sa te strice cu totul datorita traumelor ei.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Răbdare și tutun!
Încrederea se câștigă în timp.