| Markusfrtt a întrebat:

Imi place o fata. O iubesc mai bine spus. Si eu unul nu o inteleg. Am sa va spun tota povestea.
Am vorbit odata cu ea, am glumit etc. Apoi ea s-a bagat in seama cu mine pe facebook. Am inceput sa vorbim. Dupa o saptama ea s-a suparat pe mine din cuaza unei chesti cu care eu nu aveam nici o treaba, nu eram implicat. Chiar daca eu i-am explicat in detaliu toata treaba ea nu ma crezut. Atunci i-am spus ca o plac. Nu ma crezut, a crezut ca glumesc. Apoi intr-un final ma crezut, dar ea tot credea ca glumesc in legatura cu sentimentele mele fata de ea. Apoi in alta zi imi trimite mesaj, ca eu ii spun ca o plac dar eu sunt intro relatie cu cineva. O persoana i-a spus cum ca eu as fi intro relatie cu cineva. Atunci s-a suparat foarte tare pe mine. Abia am reusit sa o convinc ca nu am nici o treaba cu nici o fata. Atunci cand s-a suparat prima data pe mine, am intrebat-o daca ma place, iar ea mi-a spus, ca nu poate sa imi spuna ca este nervoasa, suparata, sa o las sa se calmeze. De cate ori am intrebat-o ia nu-mi spunea pentru ca credea ca eu glumesc cu ea.Cand s-a suparat a doua oara pe mine, mi-a spus ca simte ca nu poate sa aiba incredere in mine si tot cei spun eu sunt doar minciuni. Baieti cu care a fost pana acum, nu o iubeau, doar au mintit-o. Dupa ce am insistat foarte mult imi trimite mesaj si imi spune ca ma crede, dar nu mai vorbim cu vorbeam inainte, simt ca nu are pofta sa vorbveasca cu mine.Mi-am facut orgoliul praf. M-am saturat. O iubesc foarte mult, dar nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ma place, nu stiu daca simte ceva pentru mine sad. De fiecare data cand o intrebam daca ma place. nNu imi spunea si asta pentru ca ea credea ca glumesc. Nu are incredere in mine, deloc. Sa suparat pe mine fara ca eu sa vi avut vreo legatura cu cele intamplate. CE ar trebui sa fac. Voi ce credeti? Ma place sau nu? Eu unul cred ca o las balta pentru moment. Adica nu-i mai trimit nici un mesaj, nimic. Nu ma mai bag in vorba cu ea happy Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu o iei logic?
Sunt trei situatii:

1. Te place - atunci nu vrei sa fii cu o persoana cu asemenea probleme (de incredere, de gelozie, de suparare, etc) - deoarece nu vrei scandal in relatie.

2. Nu te place - Motiv pentru care poti sa treci la alta, pentru ca oricum, dragoste cu sila nu se poate.

3. Nu stie daca te place sau nu - asa ca poate ar fi mai bine sa o lasi sa se hotarasca. Fa-ti o noua prietena si daca va simti ca te place si ca te vrea neaparat, atunci se va da la tine. Si sigur vei stii atunci ce sa faci.

Oricum ar fi, din toate cele 3 directii, si la rece vorbind, mi se pare ca nu ar trebui sa fii cu ea.

Daca altii "au aruncat-o", poate au avut un motiv. Nu or fi fost chiar toti nebuni.

| Viorel_Bogdan_1990 a răspuns:

Dacă nu ai mințit-o de prima dată şi o iubeşti, iar ea să zicem că te place, ca sa-i dovedeşti că nu o minți mergi cu ea într-o cafenea, plăteşte tu consumația şi întreab-o dacă acum te crede că o iubeşti şi că nu ai mințit-o.Baftă (bei avea nevoie)winking