| Ionică a întrebat:

Salut Intr-o relatie conteaza foarte mult bani? Daca partenerul/partenera tau/ta castiga bani mai putini decat tine, ce faci? O/Il parasesti sau stai cu el/ea? Multumesc!

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca nu l-as parasi!

Pentru mine nu conteaza acest aspect!

| Bacemi a răspuns:

Nu conteaza asta. Conteaza ca ea sa fie responsabila si rationala. Nu mi-ar placea sa ies cu o '' lady '' care nu vrea sa faca nimic. Dar nu am de ce sa ma supar pe o fata care pur si simplu nu castiga foarte multi bani sau nu isi gaseste de munca. Chiar nu conteaza asta. E frumos cand pui banii la un loc pentru a reusi o excursie de vis cu persoana iubita. Asta conteaza. Si crede-ma ca nu conteaza ca tu pui 5 milioane si ea 2 de exemplu. Conteaza ca sunteti impreuna. Conteaza cat de importanta e persoana respectiva pentru tine.

| Flav a răspuns:

Niciodata. Acum, stii vorba aia, nici sa stea cu mana pe ''dumneaei'' si sa o intretin eu total, dar nu m-ar supara deloc daca ar castiga mult mai putin ca mine.
As spune ca nu conteaza deloc, dar, din pacate, dragostea mai trece si prin stomac.

| julieta a răspuns:

Ptr mine banii in relatia pe care o am nu conteaza atat de mult. poti avea banii cu carul, dar daca nu ai fericire, iubire s. a tot degeaba. poti sa cumperi aproape orice cu banul dar nu si dragostea cu tot ce implica ea, sentimente s. a poate ca majoritatea dintre noi ne-am fi dorit sa avem mai multi banii incat sa ne facem toate poftele dar fiecare e randuit in felul sau.

| claudiea79 a răspuns:

Banii sint o conventie pe social. nu conteaza banii intr-o relatie. iubirea conteaza intelegerea romantismul. sa fie bun la suflet un barbat. si harnic. acum fiind criza poate ramine iubitul tau fara servici. daca stai cu el de citiva ani nu o sa il, parasesti ca are ghinion? eu cistig mai putin decit iubitul meu eu 2 si el 10 milioane dar nu mi-a reprosat niciodata. punem banii la un loc si sintem fericiti asa

| matt25 a răspuns:

:-) Banii fac diferenta doar atunci cand sunt lasati sa faca diferenta. Sper ca ti-am raspuns la intrebare.

| Me,myself & I a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat persoana respectiva eu zic ca banii nu au prea multa importanta

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Intotdeauna unul dintre parteneri castiga mai mult decat celalalt. Daca am parasi partenerul mai "neavut", nu ar mai exista relatii, nu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza banii intr-o asa mare masura, doar in cazul esti materialist/a, la mine nu e cazul.Eu zic ca e ok sa aiba banii lui si sa ne descurcam cat de cat, nu trebuie sa fie bogat, ca doar pe el il iubesc, nu banii lui.

| crissu_6616 a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza asa de mult bani...ca bani de obicei nu aduc fericire, iar cu bani nu poti cumpara orice.deci stai cu el. orice problema are o rezolvare

| rebeca_5838 a răspuns:

DAca persoana respectiva e materialista, da, daca se iubesc raman impreuna.