| bibi_9393 a întrebat:

Ma tot intreb si nu gasesc niciun raspuns! Oare indiferenta doare pe oricine? te ajuta sa-ti dai seama cat de importanta a fost persoana care numai este acum langa tine indiferent daca ti'a facut rau sau nu?
Voi ce parere aveti?

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Odata si odata doare si pe cel mai indiferent om...
Eu sunt destul de blazat si nu ma gandesc atat de mult la ce a fost, este sau va fi.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Te referi la indiferenta folosita ca arma?
Prefer sa spun ce cred.
Cand indiferenta apare o las sa se manifeste ca atare.

| buburuzAndreea a răspuns:

Atunci cand iubesti, indiferenta doare ingrozitor. Nimic nu e mai rau decat sa simti ca ai vrea sa-l/s-o ai aproape iar el/ea sa se poarte ca si cand ar fi uitat ca existi.

Daca persoana de langa tine te-a ranit, e normal sa scada in ochii tai. Dar asta nu conteaza cand iubesti. Dragostea e oarba si iarta orice.

| zeeeeeex a răspuns:

Eu sunt de parerea ca indiferenta doare cel mai tare... Dar sunt unii oameni care sunt putini "imuni" la asta, dar mai devreme sau mai tarziu o sa ii ajunga si pe ei.

| Nastia a răspuns:

Indiferenta doare foarte rau si cred eu, pe oricine intr-un mod mai grav sau nu, ...fiecare are personalitatea lui dar pe mine cel mai rau ma doare indiferenta persoanei pe care o iubesti, ...nu prea poti lupta cu ea dar, asta e, ...cand pierzi pe cineva drag iti amintesti doar ce a fost mai frumos si te faci pe tine sa iti fie mila de tine insuti, ...nu mai vrei sa ai printre amintiri ceea ce a fost mai rau si il vezi k pe un inger,... e doar imaginatia ta,...

| deiutza_9183 a răspuns:

Eu consider ca doare destul de rau...
dar exista persoane care nu isi dau seama si chiar nu realizeaza cat rau fac si nu simt nimic cand primesc indiferenta cunosc cazuri
tot odata exista persoane care sufera enorm din aceasta pricina

| cutza a răspuns:

Indiferenta doare din orice parte asa ca daca exagerezi macar un pic atunci pierzi totul asa ca ar trebui sa fie un pic mai putina indifernta in viata desigur doar daca asta te ejuta sa mergi inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, DA, SI DA. Indiferent cat de tare ar fi un om si cat de dur sau foarte avar ar fi sa stii ca nu doare nimic mai mult decat indiferenta. Indiferent daca a fost rau sau nu acest lucru doare foarte tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da doare f rau prietenul meu era indiferent fata de mine si o perioada l.am tratat si eu asa pana intr. o zi cand mi. a zis ma doare indiferenta ta te iubesc iarta.ma...deci iata un caz... sper ca ti.am fost de folos macar un pic pup amelia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...cu siguranta doare cel mai tare...prietena mea ma trateaza cu indiferenta si nici macar nu isi da seama cat mult rau imi face. sper sa realizeze... dar dintre toate lucrurile... cel mai rau doare indiferenta