| danim7 a întrebat:

Salut, ok acum 3 seri cred am fost la tara unde am mai multi prieteni printre care un tovaras bun de cand eram mic stateam cu el si el este cu o fata de acolo de cara m-am indragostit si ea de mine cred...in seara aceea nu stiu niciodata nu mam intels asa bine cu aceea fata.am vorbit tot timpul cu ea si ea cu mine, radeam, neam jucat in zapada cam 30 de min si era si prietenul ei de fata si la un momentdat a plecat... din cauza noastra pentru ca na vrut sa ne zica dar era normal. eii nu au o relatie foarte serioasa desi sunt de mult timp imperuna(adica nu se saruta nici macar pe obraz dabia ca stau unu langa altu, etc), si nu stiu ce sa fac o iubesc mult numai la ea ma gandesc am vorbit cu ea si m-a intrebat cand mai vin si i-am spus ca o sa vin saptamana care vine si nu stiu ce sa fac daca sa ma bag intre eii tinand cont ca prietenul ei e un prieten bun cu mine, si daca mas baga intre eii cum sa o fac? Ma puteti ajuta? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pai de cat timp sunt impreuna, ce varsta aveti voi, ce fel de relatie au ei ...au facut sex sau nu.
Depinde de f multe lucruri interventia ta in viata lor...
Da.ne mai multe detalii ...ca asa la general nu pot sa-ti zic.

| ILikeToKnow a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui fetei ce simti, si ar trebui sa fi sincer si cu prietenul tau. Spune ce simti si o sa gasesti o cale.
Daca si ea te place te va alege pe tine, dar daca il alege pe el va trebui sa-i respecti decizia.Succes!

| drbear a răspuns:

Cel mai sigur? Vorbeste cu el. La cum scrii si cum ai povestit ca te-ai indragostit...esti mic. Iti garantez ca fete vor mai fi in viata ta vreo 100 happy Prieteni buni, pe la 30 de ai ii numeri pe degete.
Vorbeste cu el, spune-i sincer ce ai pe suflet si intreaba-l daca si el tine la ea asa cum ai inceput tu sa simti. Daca ti-e prieten bun va intelege si va cauta si el o fata pe care o sa o placa macar cat o placi tu acum pe prietena lui.
Pana una alta, amice... pune mana pe o carte de gramatica! succes!

| andrada94 a răspuns:

In primul rand trebuie` sa ii marturisesti fetei ca iti place de ea.
Al doilea lucru pe care trebuie` sa il faci e sa ii spui prietenului tau.
Spui ca si ea te place sau cel putin asa crezi asa ca daca intr`adevar te iubeste sau te place o sa te aleaga pe tine si prietenul tau trebuie sa respecte chestia asta sau daca il va alege pe prietenul tau tu trebuie` sa respecti alegerea ei

BAFTA`!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca intre cei doi nu e o relatie serioasa ce e atunci?Stau impreuna de plictiseala?Tu ar trebuii sa vorbesti cu prietenul tau sa vezi daca chiar tine la ea sau nu.Caci daca nu tine ai putea incerca sa-i spui ca iti place de ea si ca ai vrea sa incerci sa ai o relatie cu ea.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca intre cei doi nu e o relatie serioasa ce e atunci? Stau impreuna de plictiseala? Tu ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau sa vezi daca chiar tine la ea sau nu.Caci daca nu tine ai putea incerca sa-i spui ca iti place de ea si ca ai vrea sa incerci sa ai o relatie cu ea.
Bafta!