| S3renadBump a întrebat:

Sa incep cam asa: Ma cunosc cu o fata de 3 ani. ne intelegem foarte bine suntem cei mai buni prieteni. Eu o iubesc foarte mult. dar ea nu imi spune ca iar place de mine. dar nu spune nici ca iar place alt baiat. Toti de la mine din clasa (a 9a- ea este a 8a) Nu le dau importanta pentru ca ei tot ce vb cu ea imi spun mie nestiind ca eu vorbesc foarte mult cu aceasta fata. pe ea nu o intereseaza de ceilalti (adica ca toti o plac.) ( da sunt si gelos.) asa ca mereu ajungem sa vorbim despre prietenia noastra (eu tin prea mult la ea si imi este teama ca o voi pierde sau ca cineva mai bun va aparea in viata ei. distrugand o pe amea) priviti o conversatie intre noi. :

EU-.dar stii ca cei mai buni prieteni sunt ca iubitii? doar ca noi nu ne pupam sa chestii de genu. si nu poti fii prieten bun. cu ambii asa. adica spune-i ce simti. dar piretenia noastra va scadea...

Ea-Pai eu nu ma inteleg asa bine cu el ca si cu tine.tu mereu vei ramane prietenul meu.

EU-Nici nu trebuie sa te intelegi asta se va face pe parcurs. cum am facut si noi.

.Ea-. ee naa... nu e asa.
.(DA STIU SUNT PREA GELOS haha)

Deci. imi este teama sa nu o pierd si stiu ce a zis dar ea vorbeste din ce in ce mai mult cu acel baiat..mai priviti o conversatie:

eu-Tu mai inlocuit prea mult cu el

ea-NU E ADV... De ce ziici asta?

eu-Pentru ca asa e

ea-BA NU.

eu-As vrea sa stiu ca asa e.

eu-Pai asa e...
Eu nu simt asta. si cred ca ***** e acum singurul tau pireten. "adevarat"

ea-BA NU.
De ce zici asaa?

eu-..Sincer? mi-am pierdut increderea in multe acum...

ea-De ce?:\

eu-Nu stiu. ma simt prea ttrist. cand stiu ca nu o sa mai fim prieteni.

ea-Pai de ce? ..ca nu mai vrei tu?

ea-Nu. tu nu iti doresti asta. si eu ma kinui prea mult si mi-a ajuns.

ea-Ba eu nu.
Vad ca tu.

eu-Da. tu ai de unde alege pe altcineva. dar eu? eu de unde mai aleg alta prietena ca tine?

ea-Pi crezi ca eu mai alt prieten asa bun ca tine?

eu-Din evidente... da

ea-. BA NU

.ea-. ..nu mai crede asta, ca ma supar.
Dar nu pot.

Mda. stiu la ce va ganditi. Dar aici cand am vorbit asta nu era atat de atasata de acel baiat. si acum evident sunt. acel baiat mia recunoscut ca o place dar ea nu vrea. si zice ca nu e asa. dar prea multe se leaga de el. asa ca sigur il place dar nu stiu ce sa mai fac. simt ca vreau sa mor dar. o iubesc prea mult si nu ma pot despartii de ea din cauza acelui baiat.
Va rog un sfat ce as putea face. si va multumesc ca ati citit asta happy a. si erau mai multe de povestit dar v-am spus mai pe scurt. big grin

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Diabolic, chiar este dialogul vostru? Pacat ca l-ai scurtat.

| Waffen18 a răspuns:

I know that feel, n-ai ce face, pana cand o sa-si dea seama ca a gresit.