| Moasea a întrebat:

Cum sa procedez? Este un baiat care ma simpatizeaza, vrea sa fie cu mine. El chiar stie sa respecte o fata, mereu m-a nteles, a fost atent cu mine mereu, si stiu ca merita dragostea unei fete. Insa nu pot sa-l iubesc mai mult ca pe un simplu prieten. Eu il iubesc pe unul dintre prietenii lui, il iubesc aproape de un an, si cred ca si el ma place, doar ca nu imi spune. El la fel mereu este atent cu mine. Acum primul baiat, mi-a propus sa iesim, nu mai gasesc motive ca sa nu ies cu el, si intr-un fel ii sunt recunoscatoare pentru ca de fiecare data cind am avut nevoia, m-a ajutat. Insa nu simt nimica pentru el, as vrea, dar nu pot. Insa baiatul pe care il iubesc api a iesit cu o alta fata, o saruta, si prietenele mele l-au vazut. Si de fiecare data cind ma vede cu baiatul care ma simpatizeaza, e gelos intr-un fel. Cum credeti ca e mai bine? Sa imi urmez inima, sa astept un pas din partea persoanei pe care o iubesc? Sau sa il uit si sa incerc sa il iubesc pe asta care mi-a propus sa ies cu el?

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Am patit si eu laughing

Doar ca cel pe care il iubeam mi-am dat seama ca nu simte nimic pentru mine. Si dintr`o data din senin am inceput sa ma indragostesc de cel ce ma simpatiza :-)

Bn. u faci cum crezi dar mereu asculta`ti inima happy
:*

1 răspuns:
| Mitrenel a răspuns:

Stii cum se spune" Important e ca tu sa ma iubesti eu ma vai obisnui cu tine " si totusi iesi cu baiatul care ti-a propus caci s-ar putea ca cel pe care il iubeati sa nu te placa...