| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stiu ca e cam banal pentru 2019 dar cum si unde as putea sa-mi gasesc o iubita? Am 16 ani si n-am avut pana acum o relatie serioasa.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești elev?

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Cauta si vei gasi daca vrei.

| Dragosdoar a răspuns:

Nu cauta, fa sport, invata, fi baiat destept si vin singure la tine

| mastadont a răspuns:

Ieși din casă, fă sport, fă activități în grupuri, mergi prin baruri dacă îți place, intră în vorbă cu lumea, ieși la concerte, expoziții, etc și vei găsi multe femei cu care să interacționezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Prin baruri găsești numai fete de doi lei cu care să ți-o tragi o singura dată. Și de asemena, fete alcoolice care obișnuiesc să umble prin baruri. Iubirea nu ți-o găsești la bar. Nici în club pentru că acolo numai fete din alea piți care așteaptă să fie întreținute. La club găsești doar fete cu care să ți-o tragi în toaletă, o spun din propria experiență.

| Katie1356 a răspuns:

Participa la activitati scolare/extrascolare, iesi cu prietenii in oras, implica-te in ONG-uri, sunt multe modalitati prin care cunosti oameni noi.

| ania a răspuns:

La 16 ani aproape nimeni nu e capabil de o relație serioasă. acel mai fericit ai fi dacă ai căuta doar o viitoare soție atunci când vri fi dstul de matur emoțional și financiar ca să =ți intemeiezi o familie. Sunt psihologi care spund că toți avem ca un tub de lipici sentimental, pe care dacă îl irosim pe relații pasagere, imature, când vrem să ne căsătorim suntem deja secătuiți sufletește, nu ne mai încântă nimic, ne=am irosit lipiciul.
Dacă începi să ai relații la vârsta ta, cel mai probalil vei avea parte de dezamăgiri, suferințe sau le vei porduce fetelor.