| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasca, dar o sa va cer parerea... am 12 ani si vreau sa imi fac un prieten, dar nici nu vreau sa o supar pe mama, ma gandeam sa ne ducem prin parc cu rolele, cu bicicleta, sa ne facem temele... e de la mine din clasa. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E dragut ca te gandesti la lucrurile pe care le-ati putea face impreuna.
happy dar nu prea e ok cand e un coleg de clasa, sau invata la aceeasi scoala in care inveti si tu.
Sunt multe obstacole peste care trebuie sa treci, multe barfe, piedici. Nu puteti nici sa tineti relatia in secret pentru ca pana la urma tot se va aflahappy
Iti sugerez sa vorbesti cu mama ta despre asta, dar merita sa-ti traiesti copilaria in continuarea, o sa ai destul timp pentru baieti pe viitor.
Ca sa faci toate lucrurile pe care le-ai spus ai putea sa-ti faci un prieten bunhappy sau o prietena buna.
Mie una mi-ar placea sa am un amic foarte bun, dar nu am reusit sa gasesc unul pana acum happy
Succesbig grin

6 răspunsuri:
| secsilicioasa a răspuns:

Pfff eu zic sa nu fii cu cineva mai mare decat tine si sa fii cu un coleg.Dar e dificil pentru tine pentru ca parintii tai te considera mica si nu cred ca ar accepta.Totusi desi nu e bine ce iti sugerez ascundeti-va si prefaceti-va ca sunteti buni prieteni.tongue BAfta!

| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Eu zic ca este prea devreme. Eu am 14 ani si prima relatie am inceput-o acum 4 luni. Si in plus fiind si neexprimentat nu stii peste ce poama dai. Si sper ca nu faci asta doar pentru ca Andreea sau Roxana sau Mirela de la tine din clasa au "gagic" Bafta in luarea deciziei!

| BrownyBrown55 a răspuns:

Multumesc, dar inca nu suntem prieteni...am cerut doar parerile sa vad ce sa fac, oricum multumesc pentru pareri

| Alexa_1601 a răspuns:

Eu zic ca e prea devreme inca nu-ti face prieten de acum ca dupa vei afla ce e suferinta si nu e bine traieste-ti copilariawinking

| dorugheorghe a răspuns:

Daca nu-i spui mamicii, n-ai de ce s-o superi, bafta!

| andreutza_3087 a răspuns:

De tufe ai auzit?