| Cumvreu a întrebat:

Salut sunt gay
Va rog nu ma judecați nu vreau sa fiu așa cum sunt

Ma privesc in oglinda si vreau sa sparg oglinda. Nu pot sa accept ca sunt gay si totusi stiu ca trebuie sa o fac, sunt sigur ca nu o sa iubesc niciodata. Am invatat ca pentru a razbi trebuie sa porti o masca, eu o port. Sunt rece, sunt dur cu mine, in schimb nu pot sa accept faptul ca sunt gay. Dumnezeu imi da forta si taria de a merge mai departe cu toate ca mi-e frica sa dau ochii candva cu EL.

Ma gandesc DE CE EU?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de cateva ori. Imi pare rau ca n ai gasit rezolvarea la problema asta care nu exista de fapt decat in mintea ta... ca n ai avut puterea psihica sa treci peste si sa ti gasesti linistea interioara. Ca esti propriul tau dusman si nu ti permiti sa ti traiesti viata in adevaratul ei sens sa te bucuri de un strop de fericire si sa iubesti.Raspunsul /rezolvarea la problema asta se gaseste doar in tine si tu stii bine lucrul asta. Postarea intrebarii pe aici n o sa te ajute cu nimic numai tu poti schimbandu ti gandirea. Iti doresc numai bine.

| Cumvreu explică (pentru HazelEyes77):

Da știu dar mie este forte greu sa uit am și un motiv de nu pot uita știu ca ami fac rău cu mâna mea

| Cumvreu explică (pentru HazelEyes77):

Sincer cred despre tine ca ești o persona minunata
Mi ar fi plăcut sa am o prietena ca tine

| Cumvreu explică (pentru Cumvreu):

Sa ma intelega și sa ami dea așa bune sfaturi cum ami dai tu

| Cumvreu explică (pentru HazelEyes77):

Ca de obicei tu meriți funda
Dai cele mai bune sfaturi

| HazelEyes77 a răspuns (pentru Cumvreu):

Multumesc frumos pentru apreciere ...si eu cred aceeasi lucru despre tine. Stiu ca in adancul fiintei tale esti un baiat tare bun si cumsecade numai ca esti prea ocupat sa te judeci singur in loc sa lasi sentimentele si lucrurile frumoase sa iasa la suprafata si sa ti gasesti pacea interioara.

| Cumvreu explică (pentru HazelEyes77):

Ați mulțumesc
Ai dreptate dar mi-e greu sâ uit

30 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mergi la un psiholog si discuta toate lucrurile astea nu cred ca iti va da un tratament dar sigur te vei simti mai bine

| Cumvreu explică (pentru Freya1):

Nu cred ca ma pote ajuta psihologi

| Freya1 a răspuns (pentru Cumvreu):

Daca tu niciodata nu vrei, nu intelegi, nu te adaptezi te plangi degeaba pe aici trebuie sa iti limpezesti mintea ori te accepti asa ori iti iei o femeie si ce o fi o fi.

| Emma30555 a răspuns:

Dar de ce nu poti accepta sunt si altii nu doar tu.
Tu ii judeci pe cei care sunt homosexuali? Daca crezi ca poti sa alegi poate vei reusi. Poate nu esti gay poate ai o trauma si daca te duci la psiholog vei depasi perioada asta.

| Cumvreu explică (pentru Emma30555):

Nu ma pot acepta din cauza când eram mic am făcut sex avem 11 ani nu gândeam cum gândesc acum și asta ma macină nu pot sa acept ca bărbat sa fac sex cu un alt baiat vreau sa ma schimb vreau sa am o familie copii nu vreau sa fiu un gay infect sa ami distrug viața cu tote prostile astea

| Cumvreu explică (pentru Emma30555):

Nu judec pe nimeni dor pe mine însumi
Nu vreau sa fiu așa nu vreau sa acept așa ce va ma simt atras de același sex
Dar dacă aud ce va mie scârbă

| Emma30555 a răspuns (pentru Cumvreu):

După cum vorbești de gay pare ca ii judeci tu mai tare decât alții. Ei sunt oameni normali cu cariere cu joburi, prieteni. Dacă ai făcut sex la 11 ani cu un bărbat aici pare sa fie problema. Erai un copil și nu este normal. Cu cine s-a întâmplat la vârsta aia? Poate ai fost abuzat. De ce refuzi sa mergi la un psiholog? Sper sa fii doar gay și sa nu te atragă minorii asta este infracțiune grava și tu știi asta. Mergi la un medic neapărat și poate te vei lămuri. Ai grija de tine. Sa fii homosexual nu este un lucru rău dar sa ai traume îți poate influenta gândirea.

| Cumvreu explică (pentru Emma30555):

Nu judec alții gay ma judec pe mine

| Cumvreu explică (pentru Emma30555):

Cu un baiat de Aceasi vârsta

| Emma30555 a răspuns (pentru Cumvreu):

Am înțeles ca spui ca nu ii judeci pe alții dar suna un pic ciudat repulsia asta a ta fata de a fii gay. Dar am înțeles ca nu ii judeci și e bine ca nu o faci. Nu știu exact cum e problema la gay dacă se pot schimba sau nu. Asta trebuie sa cauți tu. Aici pe site nu sunt psihologi și nu prea au cum sa te lumineze ca să zic asa. Dar poate vei reuși măcar sa nu mai suferi atât dacă vei ajunge sa te înțelegi mai bine. Te au atras sau te atrag în vreun fel fetele?

| Cumvreu explică (pentru Emma30555):

Da m-au atras
Dar o data ce am crescut mi am dat sema ce am făcut și regret tota viața

| Superior a răspuns:

Cauta lucruri perverse cu fete, ar trezi adevarata ta natura (iar daca nici acea natura nu exista... trebuie sa te accepti pe tine insuti asa cum esti)!

| Cumvreu explică (pentru Superior):

Nu am cum. Sa ma acept așa cum nici tu nu te-ai acepta dacă ai fi in locu meu
Chiar dacă ai zice ca o poți face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezolvă mai întâi problema prostiei tale, după care vorbim de orientarea sexuala.
Începe și tu cu ce e important.

| Cumvreu explică (pentru anonim_4396):

Nu este nimic prostie in capu meu ma simt atras de bărbați chiar dacă eu nu vreau asta

| VibeTrix a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce faci p-aici Razvan? laughing Cred ca tu esti... sper ca nu te incurc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VibeTrix):

Habar n-am cine esti happy

| VibeTrix a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te cunosc laughing Face to face ma refer

| anonim_4396 a răspuns (pentru VibeTrix):

Cum te numesti in realitate?

| Veltorb a răspuns:

Nu e nimic greșit în a fi gay, dacă vrei putem discuta în privat dacă vrei(sunt bisexual)

| Credinoameni a răspuns:

CALMEAZA-TE ODATA! Ia lucrurile usor.
In primul rand, nu fa din asta o problema.Paradoxal atunci cand faci dintr-un lucru o problema, solutiile dispar. Poate nu ma crezi dar asa este.
Si da este normal, cel putin asa spunea Osho care spunea ca sunt 4 stadii: autosexualittatea (in copilarie), homosexualitatea, heterosexualitatea si trecerea de orice stadiu.Tu te-ai blocat la stadiul 2.Perfect normal daca mama ta a fost dura cu tine, de aici ti se trage frica de femei pentru ca mama ta este prima femeie din viata ta.
Sfatul meu este aacelasi ca si a lui OSHO:"ACCEPTA FAPTELE SI CURAND VEI TRECE DINCOLO DE ELE.VEI INCEPE SA EXPLOREZI SI POLUL OPUS: FEMEIA.ACCEPTA MAI INTAI, renunta la rezistenta si curand vei trece peste problema"
Apropo, cu cat depui mai multa rezistenta cu atat de mult te vor atrage baietii.
Si treaba cu psihologul chiar merge, dar este decizia ta.Si apropo Dumnezeu te iubeste la fel de mult indiferent de ce c*caturi faci si mereu e de acord cu ce faci.
Iti recomand sa citesti :Conversati cu Dumnezeu vol 1, mie mi-a schimbat viata si Cartea pentru barbati.
Numai bine! Si nu uita eu cred-in-oameni!

| Elly60 a răspuns:

Hey..nu eşti singurul. Sunt mulţi alţii care se aseamănă cu tine din privinţa asta. Încearcă să te gândeşti întâi la tine, apoi la altceva. Ce-i drept, pe mulţi îi atrag persoanele de acelaşi sex. Dar gândeşte-te că trebuie să îţi trăieşti viaţa. Iar dacă asta nu este ceea ce îţi doreşti, caută-ţi o prietenă, eventual o iubită care să te iubească şi să te facă să uiţi de asta. Sper că asta te poate ajuta.

| anonim736 a răspuns:

Vr sa fim prieteni

| BenzAmigo a răspuns:

Bai omule ti-am urmarit profilul,nu mai face atata drama pentru ca esti gay,ok am inteles,esti gay,care e problema? Si ca sa iti raspund la intrebare,asa te nasti, si eu sunt gay si n-am ales sa fiu asa, accepta ideea asta ca iti faci rau singur si ce rost are?