| AlexTeYubeste315 a întrebat:

Salut T P U am si eu o problema... cum ii spun unei fete ca o iubesc ( adica sa ii zic ca vreau sa fiu impreuna cu ea ) NU VREAU RASPUNSURI DEASTEA :SPUNEI IN FATA :
VREAU SA IMI ZICETZI CUM E MOMENTUL... SPER SA MA INTELEGETI

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sper să-ți alegi tu momentul când să-i destăinui sentimentele pe care le ai față de ea.
Trebuie mai întâi să o întrebi dacă se vede cu cineva și dacă este liberă îi poți replica că ar fi o mare plăcere dacă ți-ar accepta prietenia și după câteva întâlniri îi faci și declarații de iubire, și asta în funcție de evoluția relației voastre.
Dacă îi spui la prima întâlnire că o iubești lași impresia unui obsedat și o pui pe fugă.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Măi, ești prost? MOMENTUL? Vrei să îți descriem detaliat ce să faci?

Atât de scârbă mi-e de oamenii ca tine, care refuză să audă adevărul. Spune-i în față! Vrei să inventez chestii? Se rezolvă. Spune-i că arată ca moartea în vacanță și apoi întreab-o dacă vrea să facă un film porno cu animale. Îți garantez că va fi a ta pe vecie.

Bun, lăsând gluma la o parte, spune-i în față. Du-te și tu frumușel la ea, invit-o în parc sau ceva de genul ăsta. Deschide subiecte de discuție, fără să fii suspicios, apropie-te apoi de ceea ce te interesează, dezvăluie-ți sentimentele fără să pari un obsedat, și vezi ce iese. Tare mult e de explicat, n-am ce zice. Chestiile astea trebuie să-ți vină ție în mod firesc.

| SakonSIUkon a răspuns:

Toti suntem oameni daca tu gasesti alta solutie in afara de a-i spune direct sau sa iti spuna ea direct eu ma declar prost.

| OchiCaprui112 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa ii spui in fata... Spune-i pe mess laughing de ex trimitei o melodie de dragoste care crezi u ca se potriveste si spune-i ca eu dedici smug asa va intelege ca o placi thinking mai departe te descurci u... Esti baiat marewinking

| Kidddda a răspuns:

Pai,intr-o zi iti faci curaj si ii scrii mesaj. Sau vorbesti frumos cu ea, faci glume, ii iei apararea pana ce isi da seama ca iti place de ea. Dupa poate iti e mai usor sa ii zici. Eu de exemplu in clasa a 6-a m-am hotarat sa ii zic la un tip ca imi place de el. I-am scris un mesaj, am pus telefonul pe silentios si stateam si asteptam raspunsul. Cand am vazut ca mi-a scris inapoi mi-am inchis ochii si aveam emotii. Am deschis mesajul si am citit, si el ma placea. Deci, nu e asa greu. Succes la asta. Sper sa reusesti cumva.:*

| R0Ck3t a răspuns:

E bine daca nu ai emotii dar daca ai incepi sa ai fluturi in burta si sa zici cuvinte la nimereala (primul care iti vine in minte).....etc.Da in concluzie sa zici totu pe fata si zi ce simtilaughing