| florianbostan12 a întrebat:

Am 12 ani si am o colega de care imi place foarte mult. Nu sunt 100% dar cred ca ma place si ea imi este cam rusine sa fac eu primul pas iar la scoala uneori colegii fac misto de mine si imi e ca ma fac de rusine in fata ei ma puteti ajutq cum fac sa o cuceresc P.S. imi este rusine sa fac eu primul pas!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care iti este frica/tama de o posibila reactie de mistocareala a colegilor tai, atunci in mod sigur va trebui sa mai astepti ca sa treaca inca cativa ani pana ce te vei mai maturiza macar.....chiar si un pic. big grin

| marian37 a răspuns:

Man, fii atent aici: fii tu, 100% autentic și spune-i c-o placi. Cu tot cu rusinea, cu morcovu'-n fund, spune-i. Dacă ea te va aprecia pentru ceea ce esti, și nu pentru ceea ce ai (bani, frumusete, par jmeker, haine smechere) atunci va fi ok. Daca iti spune ca nu esti amuzant sau ca nu ai ceva sau pur și simplu "nu", las-o. Nu incerca sa te schimbi pentru a-i fi pe plac. Vei gasi pe cineva care te va place cu toate "boliile" pe care le ai. Sănătate!

| Denly a răspuns:

Trebu sa iti placa sa te bagi pe felie, nu ai ce pierde, din contra ai doar de castigat daca zici ca si ea te place. Baft, rupe tot!