| sayWhaaat a întrebat:

am 18 ani si sunt foarte bun prieten cu o fata din clasa mea, m-am imprietenit cu ea pentru ca sunt topit dupa ea., nu pentru ca am avut vreodata intentia sa raman asa Acum 2 saptamani am intrebat-o daca ar vrea sa fim impreuna,si a spus nu, mai tarziu am aflat ca este indragostita de altcineva. Ce nu inteleg este de ce insista sa mai vorbim,sa ramanem prieteni buni, nu isi da seama cat de tare ma raneste lucrul asta? Eu nu am mai bagat-o in seama, dar ea ma cauta,si la scoala,si pe mess,si prin sms-uri, pe cuvantul meu,ma distruge pe interior toata chestia asta. As vrea sa o indepartez, dar nu pot, o iubesc prea mult. Practic, ea are un BFF caruia ii spune orice, are un tip dupa care e topita, de ce Dumnezeu are nevoie de mine? Ce sunt eu in ecuatia asta, cel cu care vorbeste cand se plictiseste? pentru ca eu asta simt...
Ce parere aveti, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| shadow72 a răspuns:

Cea mai mare greseala a unui baiat...ai incercat sa ii devii preiten si apoi iubit
trebuia sa vorbesti mai putin cu ea nu sa ii devii preiten bun
ce esti tu in ecuatia asta? un admirator in plus al fundului ei

6 răspunsuri:
| Razvy112 a răspuns:

Cu colegii de clasa nu e bine sa stai pentru ca dupa o luna va plictisiti unul de altul straight face

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Eu cred ca nu vrea sa te piarda, ca prieten. Nu vrea sa te indepartezi de ea doar pentru faptul ca nu puteti avea o relatie dar ea nu intelege ca tie iti este greu. Eu zic sa te distantezi de ea. Asta e parerea mea, asta e sfatul meu. Daca in felul asta, tu o poti uita mai usor eu zic ca asa ar trebui sa procedezi.

| neutrino a răspuns:

Din pacate, nu ai proprietatea cuvintelor pe care le folosesti, chiar daca ai 18 ani. Poti avea o prietena, fara pretentia de a avea si relatii sentimentale. Fata te doreste ca (si) prieten, nu doreste sa fii iubitul ei.

| Azµre a răspuns:

Îți pierzi timpul, la 18 ani deja numai trebuie să umblii după curu fetelor mai ales în situația de față. Eu zic să îți vezi de treabă să îți cauți o altă fată și cu asta basta.

| AlexAlex23 a răspuns:

Sa discuti cu ea ce vrea.

| gage a răspuns:

In ecuatia asta esti x, care nu poate fi rezolvat sad